fbpx

Biela noc Košice 2021

09/10/21, 19:00:00 - 23/10/21, 00:00:00
Košice

Košice sa opäť rozžiaria súčasným umením! Tentokrát na viac ako 2 týždne ✨
Na obľúbené prechádzky nočným mestom vám Biela noc tento rok dopraje viac času, aby ste sa mohli nadýchať umenia a novej inšpirácie aj počas pandémie – bez davov a vo vlastnom rytme.
Väčšina diel je inštalovaná v otvorených, verejných priestoroch a je prístupná po celé trvanie Bielej noci zdarma! Na interiérové, platené alebo časovo-ohraničené výnimky (vrátane víkendových špeciálov) vás upozorníme v programovej mape a na www.bielanoc.sk.
Nezmeškajte zážitok z mesta v nezvyklom šate a zapíšte si dôležité dátumy:
Začíname už 9. októbra a končíme 24. októbra 2021!
Viac informácii o programe prinesieme už čoskoro. Sledujte nás:
Web: www.bielanoc.sk.
Vimeo: vimeo.com/bielanoc
Facebook: www.bielanoc.sk.
----------------------------------
Čo je Biela noc?
Biela noc návštevníkom ponúka netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú nových vnemov a zážitkov. Počas viac ako dvoch týždňov sa ulice nočného mesta zaplnia umením a jedinečnou atmosférou. Stiahnite si bielonočnú mapu a nechajte sa ňou sprevádzať po rôznorodých umeleckých zastávkach: vizuálne atraktívnymi inštaláciami, koncertami, filmami, divadelnými predstaveniami, tancom, literatúrou, živou performance. Pestrá ponuka rozličných umeleckých žánrov predvedie najnovšie trendy v umení aj technológiách. Návštevníci však okrem umenia môžu zároveň objavovať aj vlastné mesto a v ňom zaujímavé a netradičné priestory, ktoré súčasné formy umenia počas Bielej noci zastrešia – nádvoria, parky, stanice, mosty, nábrežia, plavárne, nákupné centrá, parkoviská a rôzne iné, bežne neprístupné miesta.
Garantujeme, že nezaspíte!

map
contact