fbpx

Ci béby!

Saturday 10/10/20, 13:30:00 - 20:00:00
Tokaj

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET: 10. OKTÓBER 2020
*******
Vinohradnícka oblasť Tokaj je predovšetkým miestom zrodu kráľovského nápoja, ale skrýva v sebe veľa nepoznaného.

Unikátnu slovenskú vinohradnícku oblasť dotvárajú historické tufové pivnice, sudy plné vína či malebné dedinky s bohatou históriou.

Výnimočného ducha tomuto miestu vdychujú svojou svedomitou prácou aj pestovatelia, výrobcovia vín a miestni obyvatelia.

Rozprávkové prechádzky vinohradmi a okolitou prírodou, tradičné domáce jedlo a príjemné vidiecke ubytovanie očarí každého, kto navštívi tento jedinečný kút Slovenska.

*******
ODCHOD o 13:30 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 20:00
*******

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

>VYHLIADKOVÁ VEŽA TOKAJ<

je od roku 2015 dominantou Vinohradníckej oblasti Tokaj. Dvanásť metrov vysoká veža je jedinečná svojim tvarom dreveného suda. Oceľovú konštrukciu veže dotvárajú drevené lamely. Je umiestnená vo vinohradoch medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov. Veža spolu s altánkom a detským ihriskom je ideálnym oddychovým miestom pre turistov. Pri výstupe na vrchol sa vám naskytne nádherný výhľad na tokajské vinohrady, ale aj za hranice – do maďarského mesta Sátoraljaújhely.

>TOKAJ & CO, MALÁ TŔŇA<

historická pivnica Tokaj & CO z 13. storočia je najväčšia na Tokaji, jej celková dĺžka je 2,5 kilometra a ukrýva 1500 dubových sudov. Nie nadarmo sa pýši zápisom na zozname Národných kultúrnych pamiatok. Príďte a objavte ju sami! Špeciálne pre vás je pripravená degustácia s názvom Spoznávame Tokaj, ktorá obsahuje 9 vzoriek vína, niečo dobré pod zub, a to v skutočnej degustačnej miestnosti. Degustáciou nás prevedie enologička, ktorá nám o tokajskom víne veľa prezradí.

*******
Ceny lístkov:
> dospelé osoby (len pre osoby staršie ako 18 r.): 25 €

!!! V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka tokajskej vinohradníckej oblasti, návšteva vyhliadkovej veže Tokaj, degustácia vín v typickej tokajskej tufovej pivnici a niečo pod zub k vínu.

Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.