fbpx

Na návštevu za Železným grófom (15. august 2020)

Saturday 15/08/20, 07:50:00 - 18:00:00
Lesná 6, Betliar

Rozhodli ste sa lepšie spoznať krásy Slovenska? Preskúmať miesta, ktoré v cestovateľských bedekroch nie sú povinne na prvých stranách? Nasadnite na letné turistické vlaky a odvezte sa za zážitkami.

Košice Región Turizmus pre vás navyše v cieľovej destinácii Letného vlaku na Gemer pripravil na každú sobotu od 1.8. až do 12.9. skupinové aktivity – turistiku so sprievodcami a nordic walking s inštruktormi.

Okrem zdravého pohybu vás čaká návšteva pamiatok zapísaných na Zozname svetového dedičstva UNESCO, prírodných unikátov a neobjavených zákutí so sprievodcom. Vyberte si ideálny výlet podľa vášho gusta či náročnosti a pridajte sa k nám!
-----
Na návštevu za Železným grófom (nordic walking s inštruktormi) - 15.8.
-----
Severská chôdza je bezpečná, jednoduchá, efektívna a zábavná cesta k zdokonaleniu kondície. Trasu zo stanice z Betliara povedie akreditovaná inštruktorka a členovia ŠK Dobšiná. Čo spolu objavíme?

Prechádzkou cez obec sa dostaneme k luxusnému sídlu „Železného grófa“ – Kaštieľu Betliar. Na začiatok nás čaká trochu teórie o severskej chôdzi a krátka rozcvička. Chodníkmi historického parku, kde nie sú iba vzácne druhy stromov, ale i romantické vodné plochy a historické stavby, spolu s kaštieľom vytvárajúce ladný celok, si precvičíme samotnú techniku chôdze.

Podľa zdatnosti skupiny a času môžeme navštíviť osady Nižná Maša (1 km južne od Betliara), kde sa pozrieme na Jakobyho alebo aj Tomášovú Hutu. Zabavíme sa skupinovými cvičeniami na stabilitu a koordiná- ciu, tabatou a jógou, všetko v duchu severskej chôdze a s paličkami.

Priestor bude aj na individuálnu návštevu expozícii Kaštieľa Betliar a občerstvenie.

VIAC INFO: https://vylety.kosiceregion.com/vlakom-na-gemer/