fbpx

Ochtinské poklady

Saturday 29/08/20, 10:50:00 - 18:00:00
Ochtiná

Rozhodli ste sa lepšie spoznať krásy Slovenska? Preskúmať miesta, ktoré v cestovateľských bedekroch nie sú povinne na prvých stranách? Nasadnite na letné turistické vlaky a odvezte sa za zážitkami.

Košice Región Turizmus pre vás navyše v cieľovej destinácii Letného vlaku na Gemer pripravil na každú sobotu od 1.8. až do 12.9. skupinové aktivity – turistiku so sprievodcami a nordic walking s inštruktormi.

Okrem zdravého pohybu vás čaká návšteva pamiatok zapísaných na Zozname svetového dedičstva UNESCO, prírodných unikátov a neobjavených zákutí so sprievodcom. Vyberte si ideálny výlet podľa vášho gusta či náročnosti a pridajte sa k nám!
-----
Ochtinské poklady (sprevádzaná pešia turistika) - 29.8.
-----
Dĺžka trasy: 9 km, trvanie: 3:00 hod., stúpanie: 425 m.

Objavte s nami svetové poklady ukrývajúce sa v dedinke Ochtiná, navštívte unikátnu aragonitovú jaskyňu, doprajte si turistiku v divokej prírode a relax v Penzióne Hrádok.

Spoločnú sprevádzanú túru začneme v nenápadnej obci Ochtiná, kde za hrubými kostolnými múrmi spoznáme gotické fresky, poetické nástenné maľby neznámeho Majstra ochtinského presbytéria, so silným akcentom talianskych umelcov.

Peši si zájdeme k Ochtinskej aragonitovej jaskyni, ktorá má sotva na svete páru, najbližšiu podobnú by ste našli až v južnej Amerike. Z jaskynnej siene Mliečnej dráhy sa poberieme k Hrádku za relaxom a občerstvením. Spoločne sa vrátime späť k vlaku do Ochtinej.

VIAC INFO: https://vylety.kosiceregion.com/vlakom-na-gemer/