fbpx

Za UNESCOm na Zemplín

Saturday 27/06/20, 08:00:00 - 18:00:00
Zemplín

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET: 27. JÚN 2020
*******

Pripravte si turistické topánky, vyrážame!

Nebude to ale žiadna úmorná túra do vyčerpania.

Naším cieľom je východ východu: najprv tretie najväčšie prírodné jazero krajiny, potom maličká pohraničná dedinka so svetovým dedičstvom v srdci a napokon letný oddych pri vode.

No povedzte, prečo by ste mali vysedávať doma?

*******
ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00
*******

Miesta, ktoré počas výletu navštívime

>MORSKÉ OKO<

je najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku a tretie najväčšie prírodné jazero krajiny. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, ktorý je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

>GRÉCKOKATOLÍCKY CHRÁM PRENESENIA OSTATKOV SV. MIKULÁŠA V RUSKEJ BYSTREJ<

postavený takmer výlučne z dreva je najvýchodnejším spomedzi všetkých slovenských drevených kostolíkov zapísaných na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

>BEŇATINSKÝ LOM<

pripomína slávne Plitvické jazerá. V obci Beňatina, v Sobraneckom okrese, je ukrytá nádherná prírodná pamiatka – tyrkysové jazierko v bývalom lome. Populárny je pohľad na travertínovú stenu, na ktorej akoby bola znázornená veľryba. Ide o odtlačok pradávneho tvora? Alebo len o hru farieb vo vrstvách horniny? To už nechávame na vaše posúdenie. Jazierko pri Beňatine je čoraz navštevovanejšie, určite by teda nemalo chýbať ani vo vašej turistickej „zbierke“.

*******
Ceny lístkov:
> dospelí (bez nároku na zľavu): 18 €
> deti do 18 r., študenti do 26 r. (denné štúdium), seniori nad 62 r., ZŤP s dopr.: 15 €

!!! V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka Morského oka, komentovaná prehliadka Chrámu prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej, Beňatina.

Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.