fbpx

Zaži štýlovú noc vo vinohradoch Tokaja

Zaži štýlovú noc vo vinohradoch Tokaja

Vinohradnícka oblasť Tokaj v Košickom kraji láka nielen vínom, ale aj unikátnym ubytovaním vo vínnom sude v prostredí vinohradov. Originálny zážitok v autentickom prostredí vinárstva poteší nielen milovníkov vína, ale aj ľudí, ktorí hľadajú unikátnosť.

Nielen pre milovníkov vína
Viete si predstaviť byť od svitu do mrku vo viniciach? A pritom sa nemusíte stať ani vinárom. Stačí sa prebudiť vo výnimočnom prostredí. Čarovná noc pre milovníkov a nadšencov vína, ktorá prináša poznanie tokajských odrôd trochu z iného pohľadu – zo sudov. Ubytovanie v štýlových drevených chatkách v tvare suda je priamo v areáli vinárstva, vo vinohrade pod penziónom. Nezabudnuteľnú noc v zaujímavom areáli ponúka 6 súdkov, každý z nich poskytuje ubytovanie pre 2 osoby s možnosťou rozšírenia jedného lôžka.

Najmenšia na svete
Relax v tichom prostredí vinárstva s chuťou jedinečného vína je balzamom pre každého návštevníka. Tokajská vinohradnícka oblasť je jedinečná vďaka svojej polohe a zloženiu pôdy, preto bude aj váš pobyt jedinečný. Prebudíte sa v autentickom prostredí vinohradov. Vína tu vyzrievajú v malých dubových sudoch, ktoré sú uložené v tufových pivniciach. Tie pomáhajú tekutému pokladu dospieť a vytvárajú neopakovateľnú atmosféru pri návšteve Tokaja. Zaujímavosťou je, že je najmenšou vinohradníckou oblasťou vo svete. Zároveň je jednou z
piatich oblastí sveta, kde je možné dopestovať hrozno na výrobu prírodne sladkých vín.

Zážitky v okolí
Načerpajte nové sily s chuťou vína a vydajte sa na druhý deň za zážitkami. Nový deň môžete začať výletom na tokajskú vyhliadkovú vežu. Ak vás viac láka história, navštívte neďaleké Mauzóleum Andrássyovcov, Múzeum Južného Zemplína, Slanecký hrad alebo Kaštieľ Franštiška Rákocziho.

Objavíte tu aj najnižšie položené miesto na Slovensku Klin nad Bodrogom. A priamo na ňom na vás čaká vyhliadková plavba po rieke Bodrog.


Tipy na výlety:

- vyhliadková veža na Tokaji
- Jazero Izra
- Slanecký hrad
- Trebišov
- Mauzóleum Andrássyovcov
- Múzeum Južného Zemplína
- Klin nad Bodrogom, najnižšie položené miesto na Slovensku
- vyhliadková plavba po rieke Bodrog
- Kaštieľ Franštiška Rákocziho, Borša

Medzipivničná 174, Malá Tŕňa
map