fbpx

Ako chutí Medzibodrožie 2022

szombat 2022-06-18, 08:00:00 - 18:00:00
Hlavná 48, Košice

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET: 18. JÚN 2022
*******
ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00
*******
😋🥘 Objavte s nami chute Medzibodrožia, regiónu na juhovýchode kraja, ktorý je ohraničený troma riekami Tisou, Bodrogom a Latoricou. Miesto, kde sa v trojuholníku stretávajú hranice Ukrajiny, Maďarska a Slovenska. Navštívime Malé aj Veľké Trakany a vinársku obec Malý Horeš, kde nás čakajú chutné zážitky vychýrenej miestnej gastronómie.
📍 Miesta, ktoré počas výletu navštívime
🍷 > Malé Trakany <
nenápadná obec prekvapuje svojou pieskovou plážou na brehu rieky Tisa, ktorú domáci prirovnávajú k Zlatým pieskom. Pálenky z obecnej pálenice a slivkový lekvár svojou kvalitou dávno prekročili hranice chotára. Poďte sa presvedčiť na vlastné "chuťové poháriky"! Po domácom aperitíve okoštujeme "palócléves", plnenú kapustu a tradičné lokše so slivkovým lekvárom v romantickom prostredí vidieckeho dvora. Pani domáca nám pri orechovom závine a šálke kávy porozpráva o zaujímavostiach regiónu, v ktorom pôsobí.
🧂 > Soľný dom vo Veľkých Trakanoch <
je neskorobaroková budova bývalého Soľného úradu, stojaceho v tesnej blízkosti prístavu pre lode a plte, zvážajúce soľ z Východných Karpát. Dnes sa na tomto mieste nachádza expozícia soľnej cesty po Tise, výstava umenia z rohoviny a miestopis obce a okolia.
🏰 > V Malom Horeši <
si doprajeme malú degustáciu u jedného z miestnych vinárov spolku Polyhos. Vínko tu majú výnimočné, živé, aké v obchode nekúpite. Pri pohári vína neostane, ochutnáme aj tradičný koláč horešský béleš. V malohorešskom vínnom háji sa nachádza viac ako 340 tufových pivničiek, umiestnených v malých skupinkách so spoločnými vchodmi. Spolu môžete do pivničiek vstúpiť cez 83 portálov. Mimochodom ide o ojedinelé zoskupenie toľkých pivničiek na Slovensku, ktoré majú viac ako 500 rokov a pravdepodobne boli využívané ako bezpečné útočiská miestnych obyvateľov počas vojenských vpádov.
*******
Ceny lístkov:
> základný (dospelá osoba nad 18 rokov, senior nad 62 rokov, ŤZP): 34 €
> bez ochutnávky vína (dospelá osoba nad 18 rokov, senior nad 62 rokov, ŤZP): 29 €
*******
V cene výletu je zahrnuté:
- preprava autobusom
- služby koordinátora
- vstupné
- gastro zážitky
- ochutnávka vína
🎟 Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.
*******
---------------------------------------------
☝🎟 Viac informácií a možnosť zakúpenia lístkov nájdete tu: https://vylety.kosiceregion.com/vylety/ako-chuti-medzibodrozie/