fbpx

Festival ŽIVÉ SOCHY 2022

2022-07-29, 12:00:00 - 2022-07-30, 22:00:00
Spišská Nová Ves

🤩 ŽIVÉ SOCHY OPÄŤ V SPIŠSKEJ 🤩
Už šiestykrát Spišská Nová Ves zažije podujatie, ktorého jedinečnosť siaha aj za hranice Slovenska 😎

❗29.-30. júla 2022❗

Sochy znovu ožijú a vy budete môcť stretnúť najrôznejšie známe osobnosti, desiatky umelcov a bohatý sprievodný program pre dospelých aj deti 🎭


Festival Živé sochy je prvý a jediný festival svojho druhu na Slovensku. Vznikol v roku 2017 a odvtedy sa každoročne koná v Spišskej Novej Vsi za účasti našich aj zahraničných profesionálnych umelcov, ale najmä, za účasti tisíciek návštevníkov z celého Slovenska a okolitých krajín.

Zakladateľ festivalu Radovan Michalov so svojou umeleckou skupinou živých sôch BIG NAMES už roky cestuje po celom svete. Vystupovali na najrôznejších podujatiach v Singapure, Hong Kongu, Dubaji alebo Kanade a rozhodli sa, že to, čo robia vo svete, prinesú aj domov. Vďaka veľkej podpore od mesta Spišská Nová Ves, regiónu Košice a Košického samosprávneho kraja vzniká unikátny vizuálny festival pouličného umenia. Premieňa Spišskú Novú Ves na obrovskú galériu, kde stretnete sochy najznámejších svetových osobností rozmiestnených v celom parku tohto mesta. Okrem toho sprievodný program vypĺňajú kreatívne umelecké skupiny, tanečníci, hudobníci a samozrejme, skvelá gastro zóna. Okrem iného festival každoročne privíta zahraničných umelcov oceňovaných po celom svete.


⬇️ Partneri
Mesto Spišská Nová Ves
Košický samosprávny kraj
BIG NAMES
Rozvoj Spiša
MEPOS
Šariš
pb apartments
Fajnotka - domáca kuchyňa
Klub mladých
Rádio Expres

térkép
kapcsolat