fbpx

Slávnostné otvorenie projektu na Vinianskom hrade

szombat 2022-06-25, 15:30:00
Vinné

📢Pozývame Vás na slávnostné otvorenie projektu na Vinianskom hrade, ktorý bol zrealizovaný s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja cez program Terra Incognita.
📆V sobotu 23. júna 2022 o 15:30
📍 na Vinianskom hrade
🤗Vstúpte do hradu nad Vinným po novom moste, vyrobenom tradičným spôsobom, obzrite si galériu, oddýchnite si na lavičkách a pokochajte sa výhľadom až do Maďarska.
🏰🛠Hrad nad Vinným už 9 rokov zažíva premenu z nebezpečnej ruiny na prístupný stredoveký hrad s nevšedným zážitkom z atmosféry života na hrade a záchranných prác. Za posledné roky boli zrealizované mnohé aktivity na záchranu hradu – pribudol stredoveký šľapací žeriav, zlepšila sa infraštruktúra na hrade a zrealizovala sa výstavba informačného centra. Vďaka programu Terra Incognita pribudnú na hrade ďalšie novinky 👑🗝
Súčasťou programu podujatia @Jánske ohne nad šíravou bude aj spoločný výstup na hrad, počas ktorého sa rozhodne nudiť nebudete. Držte si mešce a klobúky, pretože sa hovorí, že v lesoch v okolí Vinianskeho jazera sa ukrývajú zbojníci ⚔💰
Slávnostné otvorenie sa už zvyčajne bude niesť v historickom šate a duchu a vy budete mať pocit, že ste sa vrátili v čase do dôb, kedy na hradoch žili vážení šľachtici.

térkép
kapcsolat