fbpx

Za tajným písmom a remeselníkmi z Haravary 2022

szombat 2022-08-20, 08:30:00 - 17:00:00
Podzámok 166/28, Jasov

🚌 JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET: 20. AUGUST 2022
⭐⭐⭐
ODCHOD o 8:30 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 17:00
⭐⭐⭐
ČO ZAŽIJEME?
>>Rozprávky o mníchoch a hodnotných starých knižkách
>>Výrobu tajného písma v záhradách Jasovského kláštora
>>Tvorivé dielne s remeselníkmi
>>Divadielko
>>Stretnutie s Kaškom
✨🍄Spomínate si na príbeh, v ktorom Kaško varil zázračný liečivý čaj pre Majku a Maxa? Najprv však musel nájsť prastarý recept. A že sa teda nahľadal! My sa spolu vyberieme na miesta, kde Kaško po recepte pátral. Vytvoríme si tajné písmo, ktorým môžete zašifrovať svoje zápisky z potuliek po krajine Haravara či vlastný rodinný recept a nakoniec navštívime šikovných remeselníkov z krajiny Haravara.
📍 Miesta, ktoré počas výletu navštívime
📚 >Kláštor premonštrátov v Jasove a jeho záhrada<
Na vlastné oči sa presvedčíme, že Jasovský kláštor je ako kalendár. Má 12 komínov, ako mesiacov v roku, 4 vstupné brány ako je ročných období a 365 okien presne ako dní v roku. Vypínajúce sa veže kláštora siahajú až do neba a okrem iného, ukrýva jednu z najvzácnejších knižníc na Slovensku. Neuveríte, ale kedysi sa v záhrade Jasovského kláštora okrem zeleniny a byliniek pestovalo aj množstvo pomarančovníkov a tropických rastlín, samozrejme, v skleníkoch, ktoré voláme oranžéria. Niekoľko zaujímavých rastlín tam rastie ešte aj dnes. Napríklad pred kláštorom rastie 200 ročný Sekvojovec mamutí (vzácna borovica) s mohutným kmeňom. Aby ste ho dokázali objať, museli by ste zavolať niekoľkých kamarátov. A práve na tomto neobyčajnom mieste si vytvoríme tajné písmo a zanecháme po sebe záhadný odkaz.
🧵>Remeselný dom v Krásnohorskej Dlhej Lúke<
Pre celú krajinu Haravara je potešujúce, že sa ešte stále nájdu nadšenci, ktorí nedovolia tradičným ľudovým remeslám, aby sa vytratili z našich životov. O tieto jedinečné pracovné postupy sa s nami radi podelia a dovolia nám, sledovať ich priamo pri práci v Remeselníckom dome. Šúpolie, prútie, hlina či drevo, to všetko je vzácny materiál, pochádzajúci z našej prírody, ktorá nám ho umožňuje spracovať podľa našich predstáv. Tí šikovní si určite odnesú domov aj krásny, ručne vyrobený darček.
⭐⭐⭐
Ceny lístkov:
>31 € dospelá osoba / 24 € bez stravy
>28 € dieťa od 3 rokov, študent, senior nad 62 rokov, ŤZP / 22 € bez stravy
>7 € dieťa od 0 do 3 rokov (s vlastnou detskou sedačkou)
⭐⭐⭐
V cene výletu je zahrnuté:
- preprava autobusom,
- sprievodný detský program,
- služby sprievodcu,
- prehliadka kláštora
- tvorivé dielne s remeselníkmi,
obed.
🍧Poznámka: Na výlet si zabezpečte pitný režim. Prestávka na obed bude počas výletu v Krásnohorskej Dlhej Lúke.
🎟 Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.
⭐⭐⭐
---------------------------------------------
☝🎟 Viac informácií a možnosť zakúpenia lístkov nájdete tu: https://ticketware.eu/p/dmfT

térkép
kapcsolat