fbpx

JOSÉ CARRERAS

piątek 16.02.2024, 20:00:00 - 22:00:00
Steel Aréna, Košice

Svetový tenor José Carerras vystúpi 16.februára v Košiciach!

Hviezdny tenor označovaný za „najmilšieho človeka operného sveta“ sa vráti po 13-tich rokoch do Košíc, kde vystúpi v doprovode Orchestra opery ND Košice a sólistky opery Michaely Várady 16.februára v Steel Aréne. Ambasádorom koncertu je známy spevák a herec Filip Tůma! Na koncerte vystúpi spoločne s José Carrerasom!

Jeden z najslávnejších svetových tenoristov, rodák z Barcelony a hudobný génius má vo svojom repertoári okolo 600 titulov rôznych štýlov od barokovej až po súčasnú hudbu a viac ako 60 opier. Na Slovensku vystúpi spoločne so sopranistkou Michaela Varády a v doprovode vynikajúceho 64-členného Orchestra opery ND Košice pod taktovkou maestra Davida Giméneza Carrerasa – uznávaného španielskeho dirigenta a synovca slávneho tenora.

José Carerras celým katalánskym menom Josep Maria Carreras i Coll je známy veľkolepými interpretáciami diel Verdiho a Pucciniho, ale tiež ako člen zoskupenia „Traja tenori“ spolu s Lucianom Pavarottim a Plácidom Domingom. V roku 1998 založil nadáciu na boj proti leukémii Josep Carreras International Foundation, keďže jemu samému bola táto zákerná choroba rok predtým diagnostikovaná.

Na Slovensku sa naposledy predstavil v roku 2016 v rámci svojho rozlúčkového turné, aj preto získava košický februárový koncert na svojej exkluzívnosti.