fbpx

Kurz bežkovania

sobota 10.02.2024, 09:00:00 - 12:31:00

Raj pre milovníkov bežiek SNOW PARK ĽADOVÁ, nazývaný aj ako Areál bežeckého lyžovania Dobšinská ľadová jaskyňa, sa nachádza v bezprostrednej blízkosti vstupu do svetoznámej Dobšinskej ľadovej jaskyne, v lokalite NP Slovenský raj, neďaleko baníckeho mestečka Dobšiná.

Areál nesie meno po svetoznámej jaskyni – Dobšinská Ľadová Jaskyňa.
Lyžiarske bežecké trate v lokalite Dobšinskej Ľadovej Jaskyni majú bohatú tradíciu.

Prvú obnovu areálu v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni zrealizovali Mestské Lesy Dobšiná spol. s r.o. v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom s programom Terra Incognita.
Areál bežeckého lyžovania spravuje v súčasnosti skupina dobrovoľníkov a nadšencov bežeckého lyžovania, ktorá založila občianske združenie pod názvom SNOW PARK ĽADOVÁ.

V súčasnosti ponúka Športový areál štyri okruhy bežeckého lyžovania: 4,5 km, 3,5 km, 2,8 km, 2,4 km.

V rámci hlavného najdlhšieho okruhu 4.5 km sú umiestnené ďalšie okruhy kratších tratí tak, že každá z nich využíva jeho určitú časť.
Sú to kvalitné a profesionálne bežecké trate, ktoré môžu využívať všetky vekové skupiny ako aj rekreační či aktívni športovci.
V priestore ŠTART / CIEĽ okružných tratí majú návštevníci k dispozícii premostenie oddychové miesto s altánkom s možnosťou sedenia, odkladania vecí a voskovania lyží.
Na altánku je umiestnená informačná tabuľa s mapou tratí.
Pre turistov je na jednej z trás (strede trasy Voniarky, Neresfeld, Mláky, Čierna hora, Gápel) sprístupnená útulňa chatka Mláky, ktorá sa nachádza v lokalite Boserpauské mláky v nadmorskej výške 1030 m. n. m..
Len 1 km od nej sa nachádza turistická atrakcia Stratenská tiesňava, v ktorej bezprostrednej blízkosti je rozsiahly jaskynný systém Stratenskej a Dobšinskej ľadovej jaskyne.

Chatka disponuje 5 lôžkami, krbovou pieckou a akumulátorovým osvetlením.
Súčasťou je altánok, nová studnička a malé jazierko.
Cieľom OZ SNOW PARK ĽADOVÁ je pokračovať v rozširovaní bežeckých trás v okolí Dobšinskej Ľadovej Jaskyni a prepojiť ich s ďalšími turisticky vyhľadávanými miestami a lyžiarskymi strediskami Telgárt a Mlynky (so zaujímavými výhľadmi na Kráľovu Hoľu a Chmarošský Viadukt v Telgárte).
V blízkej budúcnosti pripravujú skvalitnenie spomínaných okruhov v areáli v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni, postupné osvetlenie časti okruhu, servis, požičovňa a gastro služby budú len pridanou hodnotou tohto areálu.

Prevádzka požičovne počas víkendov a prázdnin – rezervácia na tel. +421 944 386 476