fbpx

Zaži Tokaj - vinárstvo Ostrožovič

Firma Jaroslava Ostrožoviča je vinárstvom s dlhoročnou tradíciou. Z malej rodinnej firmy v priebehu vyše dvoch desaťročí vybudovali manželia Ostrožovičovci stabilné vinárstvo s celým zázemím pre výrobu vína. Obhospodarujú na Tokaji 58 hektárov vlastných rodivých vinohradov systémom integrovanej produkcie, ktorá je šetrná k ľuďom aj k prírode...

Osem hektárový areál firmy je plný zelene a dáva okrem vína príležitosti rôznym aktivitám a relaxu.Tokajský dom vo Veľkej Tŕni s vínnou sálou pre 50 osôb je čarovným miestom, kde môžete usporiadať firemné školenia, semináre, ale aj rodinné oslavy. Príjemnú atmosféru umocní výborná zemplínska kuchyňa v kombinácii so skvelými vínami z vlastnej produkcie.

Celoročne je možná ochutnávka vín v klasickej tokajskej pivnici, vytesanej v sopečnej vyvreline - tufe v hĺbke 13 metrov pod zemou. Pol kilometra chodbičiek a chodieb, tri degustačné miestnosti a firemný archív s množstvom vzácnych, plesňou obrastených fliaš, sú ozajstným zážitkom.

Priamo vo vinárstve vybudovali Ostrožovičovci penzión pre 40 osôb s izbami, ktoré sú vybavené modernými prvkami, ako TV, SAT, WIFI, a pod.

V lete iste poteší vyhrievaný bazén a celoročne jacuzzi, prístupná všetkým ubytovaným hosťom neobmedzene.

Ostrožovičovci Vás počas celého roka pozývajú k nim do Veľkej Tŕni, ale pokiaľ máte na Tokaj ďaleko, vína Vám radi zašlú kamkoľvek v rámci SR grátis do dvoch pracovných dní (prepravné v rámci SR je grátis).

Tipy na výlety:

- vyhliadková veža na Tokaji
- jazero Izra
- Slanecký hrad
- Trebišov, Mauzóleum Andrássyovcov, Múzeum Južného Zemplína
- Kaštieľ Franštiška Rákocziho v Borši

Nižná 233/1, Veľká Tŕňa
map
contact
phone
+421 908 996 040