fbpx
Minerálny prameň Ladmovce

Ambasádori Kraja sveta: Na cestách s Nikou

Pre niekoho je prechádzka za významným minerálnym prameňom každodenná záležitosť, pre niekoho, ako som ja, je to príjemné spoznanie bohatstva, ktoré nielen osvieži, ale predovšetkým lieči. Minerálny prameň, po maďarsky Forrás, objavíte za dedinou Ladmovce.

Informácie o trase a lokalite

Vhodné pre deti

ÁNO

Značená trasa

NIE

Stravovacie zariadenie

NIE

Náročnosť trasy

ĽAHKÁ

Ide o nízkotermálnu vápenato-sodnú, chloridovo-uhličitú vodu s teplotou 22,2 stupňov Celzia.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú problém do tela dostať dostatok minerálnych látok ako napríklad vápnik, pomocou mlieka, určite odporúčam túto minerálnu vodu minimálne ochutnať, keďže obsahuje všetky potrebné látky. Najlepšie bude, ak sem zavítate “vyzbrojený” prázdnymi fľašami a vodu si naberiete aj do zásoby.

Prírodná, slabo mineralizovaná voda v týchto horúčavách vždy padne vhod, keďže je príjemne studená a osviežujúca.  Je taktiež dostupná na spotrebu pre celú verejnosť .

Sama som si vodu napúšťala do fľaše a vzala so sebou k objavovaniu ďalšej zaujímavosti v tejto málo známej dedine.

Musím spomenúť, že okolie je veľmi pekne upravené pre celú verejnosť. Vhodné na oddych, doplnenie energie, a dokonca, čerešničkou na torte je už spomínaná príjemne osviežujúca voda.

Nachádza sa tu niekoľko altánkov a rôzne tabule s vysvetlením, ako napr. aká je cesta nášho odpadu. Takéto informácie, ktoré sa sústreďujú na recykláciu a osvetu chválim a rada na ne sama upozorňujem. Pretože, ak všetci začneme so správnym separovaním, môžeme dosiahnuť prostredie, ktoré nám bude robiť radosť. Dovolím si tu spomenúť známy citát od Johna Muira:

„Keď pohneme jednou jedinou vecou v prírode, zistíme, že je prepojená s celým zvyškom sveta.“

Taktiež je tu posed na grilovanie. Musím uznať, že ma milo prekvapilo celé prostredie.

Cestou domov sme zbadali, že dedina ponúka aj inú atrakciu – Splavovanie po rieke Bodrog.

Keď si sadnete do kajaku v Ladmovciach, váš splav povedie cez Boršu až po susedné maďarské mesto Sárospatak.

Kajak si viete vypožičať priamo v dedine Ladmovce. Na tabuli nájdete všetky potrebné informácie,  ktoré budete potrebovať na to, aby ste zažili nové dobrodružstvo .

Taktiež, ak patríte medzi ľudí, ktorí o tejto atrakcii nevedeli, a prišli nevhod oblečený ako ja, tak si môžete minimálne posedieť pri rieke Bodrog a užiť si okolitú prírodu.

Informácie o trase a lokalite

 

Parkovanie

ÁNO – priamo pri prameni

Autobusová zastávka

NIE