fbpx

CYKLO KE.CY - Košické cyklotraily


Kde bolo, tam bolo, na Červenom brehu to bolo, zakecali sa neraz spolu košickí cyklonadšenci. Ale neboli to žiadne prázdne kecy, začali hneď konať. KE.CY sú aktivitou skupiny bikerov z Košíc. KE.CY základňa je na bývalom lyžiarskom svahu Červený breh. Je tu okrem iného úžasná rozhľadňa, z ktorej vidieť najlepšie východy slnka. Možno preto odtiaľ vyšli veľké KE.CYhviezdy a vychádzajú do okolia s veľkými cykloplánmi. Stanovili si za cieľ stavať traily, ktoré sú legálne, udržateľné a samozrejme zábavné. V okolí Košíc existuje pomerne rozsiahla sieť značených cyklotrás, ktorá sa obmedzuje na existujúce turistické chodníky, lesné cesty, prípadne spevnené cestné komunikácie tretej triedy.

Vďaka KE.CY však už v lesoch nad metropolou východu nájdete aj premyslenú sieť cestičiek, o ktorých údržbu a rozvoj sa lokálni veľmi svedomito starajú. Hlavným cieľom ich združenia je ponúknuť koncepčné riešenie budovania a rozvoja infraštruktúry pre horskú cyklistiku, na ktorú prostredie Mestských lesov v okolí Košíc poskytuje priam ideálne podmienky. Ich misiou je zvýšenie atraktivity košického regiónu pre domácich aj zahraničných horských cyklistov, rozšírenie ponuky pre uspokojenie rôznorodých záujmov trávenia voľného času obyvateľmi a návštevníkmi mesta. Horská cyklistika môže byť omnoho zábavnejšia ako jazda po obyčajnej lesnej zvážnici. Preto zvolili cestu výstavby cyklotrás-singletrackov postavených práve pre potreby cyklistov. Rozhodli sa stavať trasy, ktoré budú nie zas celkom jednoduché, no zároveň dostupné pre širokú cyklistickú verejnosť.

Základnou charakteristikou združenia je číre dobrovoľníctvo. Vďaka snahe tejto komunity sa dokázali všetky doterajšie plány zrealizovať. Okrem podpory zo strany mesta k fungovaniu KE.CY finančne prispievajú práve aj tí ľudia, ktorí zo sveta modernej reality vyhľadávajú cestu von, do prírody.
Neoddeliteľnou súčasťou KE.CY sa stalo nepísané motto: „Zostať šťastným bajkerom.“ Je to heslo, ktoré si členovia združenia stanovili pri jeho založení, aby im ťažká práca a oficiálne záležitosti nezatienili nadšenie pre cieľ združenia.

https://ke-cy.sk/

Bankov, Košice
Karte
Kontakt
Webseite