fbpx
Vôňa agátu 2024 – Ďalší ročník vinných radostí v Malom Horeši opäť prichádza

Atmosféru vinárskeho Toskánska prináša na východné Slovensko podujatie „Vôňa agátu – Deň otvorených vínnych pivníc“, ktoré sa uskutoční 17. a 18. mája 2024. Toto jedinečné podujatie, zasadené do pôvabného prostredia Malého Horeša, prináša návštevníkom počas dvoch dní nezabudnuteľný zážitok z tradícií vinohradníctva, sprevádzaný kultúrnym programom, zábavou a vôňou rozkvitnutého agátu.

Agátový háj sprístupní svoje historické pivnice

Vinice v Malom Horeši, ktoré právom užívajú prezývku „Toskánsko východu“, vo svojom Agátovom háji opäť oživia niekoľkoročnú vinársku tradíciu doplnenú miestnymi špecialitami, ktoré očaria aj tých najnáročnejších gurmánov.

Degustácia 40 druhov vín s medzinárodným programom

Podujatie sa začne v piatok 17. mája vo Vínnom dvore v Malom Horeši, ktorým sa otvorí zážitková degustácia vín. Táto časť podujatia je venovaná prezentácii činnosti vinárov v spolku POLYHOS, ktorého cieľom je zachovávanie, zdokonaľovanie a zveľaďovanie vinohradníckej a vinárskej kultúry regiónu. Účastníci degustácie budú mať príležitosť ochutnať 12 rôznych druhov vín od 4 miestnych vinárov spolu s chutným syrom a tradičným malohorešským kapustovým a tvarohovým koláčom.
V tohtoročnom programe sú platené riadené aj neriadené ochutnávky vín, pričom vstup na podujatie a celý sprievodný program je bezplatný.

Program bude pokračovať aj v sobotu 18. mája Dňom otvorených pivníc, kde sa predstaví 20 vinárov so 40 rôznymi druhmi vín. Kultúrny program na javisku amfiteátra ponúkne rôznorodé vystúpenia miestnych a regionálnych umelcov. Popri hlavnom programe sa návštevníci môžu tešiť na jarmok, občerstvenie a aktivity pre deti.

Na podujatie komfortne kyvadlovou dopravou, či elektrobicyklom

Aby si mohli návštevníci podujatia “Vôňa Agátu“ bezstarostne vychutnať každý okamih plnými dúškami, organizátori zabezpečili pravidelnú kyvadlovú dopravu. Autobusy budú odchádzať zo železničnej stanice Veľký Horeš a ich cestovný plán bude prispôsobený vlakovým spojom z Košíc.

12:31 V.Horeš žel.stanica – do M.Horeš pivničný areál
19:21 M.Horeš pivničný areál – do V.Horeš žel.stanica 19:21 hod.


Vstupenky si návštevníci budú môcť zakúpiť buď v predpredaji alebo priamo na mieste.

Informácia a predpredaj:
Obecný úrad Malý Horeš tel: 056/6285370, 0904 285 370, e-mail: malyhores @ dornet.sk
Géreši Pavol, tel. 0907 934 660, e-mail: geresi.pali@ gmail.com
Varkonda Csaba, tel: 0908 337 542, e-mail: varkonda @ post.sk