fbpx

Strať sa v regiónoch

Verloren in Silica
Galaxie Gemer
Adrenalin im Paradies
Ungezähmter Osten

Mesto ako galéria

Košice sú mestom galérií, múzeí a umenia. Umenie je všade vo verejnom priestore. Stačí sa pozrieť okolo seba a objavovať sochárske diela medzi sídliskami alebo maľby na fasádach budov. Otvorme oči aj pre súčasné umenie, ale neobíďme ani diela, ktoré v metropole východu zanechala história a vytvorila podobu Košíc. Vyberte sa do galérie pod holým nebom.


Nedotknuté tradície a remeslá

V Košickom kraji môžete zbierať zážitky zo všetkých regiónov. Na Tokaji sa stanete na jeden deň vinárom, na Gemeri vás remeselníci okúzlia tradíciami, na Zemplíne zažijete, čo ste ešte nezažili – Lesný kúpeľ. Pracovité včielky vás ohúria na Spiši v prírodnom prostredí Slovenského raja a v okolí Košíc spoznáte nedotknuté tradície. Nezbierajte suveníry, ale autentické zážitky spojené so spracovávaním, výrobou, degustáciami - staňte sa aspoň na chvíľu súčasťou remesiel a šíriteľom tradícií našich predkov.


Preži deň/noc ako východniar

Košice sú mesto, ktoré atmosférou pripomína dovolenkovú destináciu. Metropola, ktorá nikdy nespí. Prebúdza sa pri východe slnka všetkými vôňami a chuťami sveta. Pocítite to nielen na tanieri miestnych podnikov, ale aj v uličkách, v ktorých sa budete túlať a objavovať nové zážitky. Ochutnajte pestrofarebný obraz Košíc, kde zažijete stretnutie tradičnej a modernej kultúry. Západ slnka tu neznamená koniec dňa, ale začínajúcu noc, ktorá napĺňa terasy ľuďmi a plní im sny.