Benefičný koncert komornej hudby
"Pozývame na benefičný koncert komornej hudby sólistov opery Národného divadla Košice, ktorý sa uskutoční 23. 6. 2026 o 18.00 vo Východoslovenskej galérii na Hlavnej 27 v Košiciach.
Účinkujú: Laureáti medzinárodných súťaží Myroslava Havryliuk a Maksym Kutsenko
Klavírny sprievod: Liubov Gunder
Zaznejú: Robert Schumann / Diechterliebe / cyklus; piesne od Claude Debussy, Pietro Mascagni, Charles-Francois Gounod, Mikuláš Schneider-Trnavský, Heorhij Majboroda, ...
Súčasťou koncertu je aj dobrovoľná zbierka, vyzbierané peniaze budú odovzdané do Gréckokatolíckeho katedrálneho chrámu Narodenia Presvätej Bohorodičky v Košiciach, a poslané ľuďom zasiahnutým vojnou.
23. 6., 18.00—19.00, Historická sála, Hlavná 27, Košice"
































































