fbpx

CI BÉBY! (október 2021)

szombat 2021-10-09, 13:30:00
Hlavná 48, Košice

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET: 9. OKTÓBER 2021
*******
ODCHOD o 13:30 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 20:00
*******
Vinohradnícka oblasť Tokaj je predovšetkým miestom zrodu kráľovského nápoja, ale skrýva v sebe veľa nepoznaného. Unikátnu slovenskú vinársku oblasť dotvárajú historické tufové pivnice, sudy plné vína či malebné dedinky s bohatou históriou. Výnimočného ducha tomuto miestu vdychujú svojou svedomitou prácou aj pestovatelia, výrobcovia vín a miestni obyvatelia. Rozprávkové prechádzky vinohradmi a okolitou prírodou, tradičné domáce jedlo a príjemné vidiecke ubytovanie očarí každého, kto navštívi tento jedinečný kút Slovenska.
📍 Miesta, ktoré počas výletu navštívime
>VYHLIADKOVÁ VEŽA TOKAJ<
je od roku 2015 dominantou Vinohradníckej oblasti Tokaj. Dvanásť metrov vysoká vyhliadková veža je jedinečná svojím tvarom dreveného suda. Oceľovú konštrukciu veže dotvárajú drevené lamely. Je umiestnená vo vinohradoch medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov. Veža spolu s altánkom a detským ihriskom je ideálnym oddychovým miestom pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi. Pri výstupe na vrchol sa vám naskytne nádherný výhľad na tokajské vinohrady, ale aj za hranice – do maďarského mesta Sátoraljaújhely.
>TOKAJ & CO, MALÁ TŔŇA<
historická pivnica Tokaj & CO z 13. storočia je najväčšia na Tokaji, jej celková dĺžka je 2,5 kilometra a ukrýva 1500 dubových sudov. Nie nadarmo sa pýši zápisom na zozname Národných kultúrnych pamiatok. Príďte a objavte ju sami! Špeciálne pre vás je pripravená degustácia s názvom Spoznávame Tokaj, ktorá obsahuje 9 vzoriek vína niečo dobré pod zub, a to v skutočnej degustačnej miestnosti. Degustáciou nás prevedie enologička, ktorá nám o tokajskom víne veľa prezradí.
*******
Ceny lístkov:
> základný: 25 €
Výlet len pre osoby staršie ako 18 rokov.
V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka tokajskej vinohradníckej oblasti, návšteva vyhliadkovej veže Tokaj, degustácia vín v typickej tokajskej tufovej pivnici a niečo pod zub k vínu.
🎟 Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.
V prípade zrušenia výletu, budú samozrejme, finančné prostriedky ihneď vrátené späť.
*******
COVID OPATRENIA
Účasť na autobusovom výlete je povolená len pre osoby, plne očkované proti ochoreniu COVID-19.
Za osobu v režime „plne očkovaná“ sa na účely tejto vyhlášky považuje:
a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,
c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID19, alebo
d) osoba do 12 rokov veku.
---------------------------------------------
☝🎟 Viac informácií a možnosť zakúpenia lístkov nájdete tu: https://vylety.kosiceregion.com/ci-beby/

térkép
kapcsolat