fbpx

Dobrodružstvo v Slavošovskom tuneli

szombat 2020-08-22, 07:50:00 - 18:00:00
Slavošovsky tunel, Slavošovce

Rozhodli ste sa lepšie spoznať krásy Slovenska? Preskúmať miesta, ktoré v cestovateľských bedekroch nie sú povinne na prvých stranách? Nasadnite na letné turistické vlaky a odvezte sa za zážitkami.

Košice Región Turizmus pre vás navyše v cieľovej destinácii Letného vlaku na Gemer pripravil na každú sobotu od 1.8. až do 12.9. skupinové aktivity – turistiku so sprievodcami a nordic walking s inštruktormi.

Okrem zdravého pohybu vás čaká návšteva pamiatok zapísaných na Zozname svetového dedičstva UNESCO, prírodných unikátov a neobjavených zákutí so sprievodcom. Vyberte si ideálny výlet podľa vášho gusta či náročnosti a pridajte sa k nám!
-----
Dobrodružstvo v Slavošovskom tuneli (sprevádzaná pešia turistika) - 22.8.
-----
Trasa: Slavošovce – Kopráš – Mníšanský viadukt a späť
Dĺžka trasy 12 km, trvanie: 4:00 hod., stúpanie: 320 m.

Na tejto spoločnej turistickej potulke si posvietime na Slavošovce. A to úplne doslovne – baterkami a čelovkami. Pomôžu nám zorinetovať sa v tme Slavošovského tunela. Ten je vskutku zaujímavou technickou pamiatkou.

Tunelom, ktorý stavali ako súčasť železničnej trate, totiž nikdy žiaden vlak neprešiel. Napriek tomu tunel pod Homôlkou vždy spájal a spája ľudí z dvoch dolín. Návštevníci prechádzajú tunelom 45 minút v úplnej tme, len s pomocou bateriek.

V Slavošovciach sa nachádza aj rodný dom najznámejšieho zberateľa slovenských povestí a rozprávok Pavla Emanuela Dobšinského, ktorý navštívime. Tamojšia expozícia nie je určená len deťom, dospelých isto upúta zbierka rôznojazyčných vydaní známych rozprávok.

Lesopark pár kilometrov za obcou, dobre prístupný lesnou cestou (cca 20 minút), ukrýva poriadnu divočinu. Vlk , medveď, srnka či diviak – skrátka všetky zvieratá sú tu ako doma. Nemusíte sa ich však báť, sú vyrezané z dreva. V rozprávkovom areáli ideálnom pre rodiny s deťmi ožívajú hrdinovia príbehov, na ktorých vyrástol každý z nás.

Pre turistov, ktorí si chcú dať viac do tela, máme pripravenú možnosť pokračovať okruhom cez Koprášsky tunel a Mníšansky viadukt späť do Slavošoviec. Rodinky s menšími deťmi nemusia absolvovať celú trasu tunelmi, ale môžu stráviť popoludnie pri ohnisku v areáli Rozpravkáreň. Pribaľte si teda do batohov dobroty na opekanie.

VIAC INFO: https://vylety.kosiceregion.com/vlakom-na-gemer/

térkép
kapcsolat