fbpx

Plavba po Zemplínskej šírave 2022

szombat 2022-07-30, 08:00:00
Dolný Zemplín

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET: 30. JÚL 2022
*******
ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00
*******
⛵☀⛱ V dňoch vrcholiaceho leta vás pozývame na výlet k "slovenskému moru", priamo na Zemplínsku šíravu, kde nás čaká plavba vyhliadkovou loďou Zemplín, na ktorej sa dokonale zrelaxujete a porovnáte, čo sa zmenilo od vašej dovolenky v sedemdesiatych rokoch. Po pokojnej plavbe a oddychu na pláži nás čaká originálna expozícia gitarového múzea v Sobranciach, ukrývajúca modely, na ktorých hrávali osobnosti svetovej hudobnej scény ako The Beatles, Led Zeppelin či Eric Clapton. Pridáte sa?
📍 Miesta, ktoré počas výletu navštívime
⛵ > Vyhliadková plavba po Zemplínskej šírave <
v dĺžke približne 50 minút ponúkne pohľad na pobrežie "slovenského mora" z paluby výletnej lode Zemplín. Loď vychádza z prístavu Hôrka a plavba pokračuje pozdĺž rekreačných stredísk Medvedia hora, Kaluža, Kamenec a Paľkov.
⛱ > Pláž pri Penzióne Anima <
Vychutnajte si takmer prímorskú atmosféru prechádzkou naboso po upravenej pláži či zelenom trávniku. Pozorujte zátišie kotviacich lodí a svoju tvár vystavte slnečným lúčom. Odvážlivci môžu vyskúšať kanoe, paddleboard alebo si zapsomínať na staré časy na vodnom bicykli. V Penzióne Anima si zas poseďte pri káve alebo dobrom obede.
🎸 > Gitarové múzeum v Sobranciach <
mapuje kompletný vývoj a výrobu elektrofonických gitár v Československu po druhej svetovej vojne. Dnes pod svojou strechou ukrýva neuveriteľných 1100 exponátov. Mnohých známych hudobníkov ako Petra Jandu, Maťa Ďurindu či Petra Kaplana múzeum natoľko zaujalo, že gitarovému kráľovi, zakladateľovi múzea, darovali svoje vlastné nástroje.
*******
Ceny lístkov:
> základný (dospelá osoba): 30 €
> zľavnený (senior nad 62 rokov, ŤZP): 28 €
> zľavnený (dieťa do 12 rokov): 25 €
> bez stravy základný (dospelá osoba): 22 €
> bez stravy zľavnený (senior nad 62 rokov, ŤZP): 20 €
> zľavnený (dieťa do 12 rokov): 17 €
*******
V cene výletu je zahrnuté:
- preprava autobusom
- služby koordinátora a sprievodcu
- plavba loďou po Zemplínskej šírave
- obed
- vstup do Gitarového múzea
🎟 Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.
*******
---------------------------------------------
☝🎟 Viac informácií a možnosť zakúpenia lístkov nájdete tu:
https://vylety.kosiceregion.com/vylety/plavba-po-zemplinskej-sirave/