fbpx
Košice – mesto kultúry

MESTO KULTÚRY

Mesto, v ktorom sa tradícia snúbi s modernou kultúrou. Mesto, ktoré ponúka domácim, ale aj návštevníkom príležitosť rozvinúť svoj tvorivý potenciál a vtiahne ho do kontaktu s miestnou komunitou.
Jedinečná stredoeurópska metropola, Európske hlavné mesto kultúry 2013! Neopakovateľná atmosféra mesta je mixom kultúry, životného štýlu, histórie a priemyslu mesta. Košice sú domov najstaršieho maratónu v Európe, miesto s najväčšou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku, s najväčším a najvýznamnejším zlatým pokladom v Európe, ale predovšetkým miesto, kde sa život žije a vychutnáva.

NOVÉ MIESTA KULTÚRY

Kunsthalle – hala umenia slúžila kedysi ako mestská plaváreň. Po narušení statiky bola uzavretá a dlhodobo chátrala. Až projekt Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 vdýchlo tejto budove v centre mesta staro-nový život. Prepojenie kultúry so svetom vody nadviazalo na jej pôvodnú historickú funkciu, no zároveň vytvorilo podmienky pre posilnenie kultúrneho potenciálu. Hala umenia sa tak stala centrom medzinárodných výstav a workshopov nastupujúcej generácie.
Komplex budov bývalých kasární s industriálnym rázom takmer v centre Košíc dostal cez projekt Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 svoju novú šancu v podobe Kulturparku. Nové kultúrne centrum tak v súčasnosti vytvára priestor pre stretávanie sa, tvorbu, spájanie a prezentáciu rôznych druhov a žánrov umenia.