fbpx

Jazda na koni - Farma na Samelovej lúke

Srdečne Vás pozývame na Farmu na Samelovej lúke, nachádzajúcu sa na povesťou opradenej lúke v dedinke Stratená- Dobšinská Ľadová Jaskyňa, neďaleko svetoznámej Dobšinskej ľadovej jaskyne, zapísanej na zozname svetového dedičstva UNESCO. Farma na Samelovej lúke leží v čarokrásnom prírodnom prostredí Slovenského raja, kde si môžete vychutnať oddych a relax pohľadom na slobodne žijúce farmárske zvieratá.

Naša farma Vám okrem nášho zverinca ponúka najmä možnosť zažiť prírodne trasy Slovenského raja jazdou na koni alebo koči a je prispôsobená Vašim jazdeckým schopnostiam a požiadavkám. Svoje jazdecké schopnosti si môžete vyskúšať jazdou na koni, pre menej odvážnych ponúkame jazdu kočom a pre tých najmenších sú pripravené letné jazdecké sústredenia. Vychutnáte si aktívny odpočinok v prírode a spoznáte na vlastnej koži výrok ,,Najkrajší pohľad na svet je z chrbta koňa“. Naše jazdecké chodníky vedú čarovnou krajinou Slovenského raja, ktorých trasu prispôsobíme typu jazdy.

Na Farme na Samelovej lúke môžete vidieť chov viacerých plemien jazdeckých koní využívaných na agroturistiku a ťažných koní (hlavne norik muránsky) využívaných na prácu v lese. Okrem koníkov Vás privítajú i ďalšie farmárske hospodárske zvieratá– najmä hovädzí dobytok, kozy, ovce, prasatá, hydina a v neposlednom rade naši verní psí a mačací kamaráti.

Jazda na koni: od 15€/30 minút
Jazda na koči: 40€/1 hod
Viacdenné vychádzky s kempovaním v prírode len pre pokročilých: 70€/1 deň

Termín: júl, august, resp. podľa objednávky
Min. počet osôb: 1 (viacdenné vychádzky podľa dohody a naplnenia skupiny)

Tipy na výlety:

- Zejmarská roklina, planina Geravy (menej náročná turistika)
- Dedinky - Palcmanská maša (rybárčenie, kúpanie, vodné bicykle)
- Dobšinská ľadová jaskyňa UNESCO
- Chramošský viadukt (najkrajšia technická pamiatka na Slovensku)
- Prameň Hrona (na úpätí Kráľovej hole)
- romantická relaxačná prechádzka Stratenským kaňonom
- kaštieľ Betliar

Dobšinská ľadová jaskyňa 15, Stratená
map