fbpx
Camping Malá Bara

Ambasádori: Autom po Slovensku

Nový štvorhviezdičkový kemping v srdci slovenského Tokaja sa vyznačuje prívlastkami eco, bio a pet friendly. Nájdete ho pri kostole v obci Malá Bara, po ktorej nesie svoj názov. Odtrhnite z viniča a užite si noc pod hviezdami v spoločnosti neobvyklých zvieracích susedov :). 52 kilometrov cyklotrás vás navyše prevedie po známych pamätihodnostiach a vínnych pivniciach na Kraji sveta.

Informácie o trase a lokalite

 

Vhodné pre deti

ÁNO

Stravovacie zariadenie

ÁNO

 

 

 

 

 

Camping Malá Bara si našiel svoje zázemie v 700 rokov starej budove. Kedysi bola letohrádkom ku kaštieľu Františka Rákocziho v Borši. Pôvodné múry budovy ostali zachované, čo celému miestu dodáva starobylý, no veľmi atraktívny vzhľad. Zaujímavosťou je, že zadná stena budovy bola počas druhej svetovej vojny ostreľovaná Nemcami, a stopy po guľkách na jej fasáde môžeme pozorovať dodnes. Čoskoro tu pribudnú aj plagáty s dobovými fotografiami.

V budove sa dnes nachádza recepcia, apartmán pre 4 osoby, a dámska a pánska kúpeľňa disponujúca toaletami, umývadlami, sprchami aj prebaľovacím kútikom.

Recepcia
Dámska kúpeľňa
Zadná (ostreľovaná) stena budovy

Už pri vstupe do areálu vašu pozornosť určite zaujme kontaktná mini zoo, ktorej sa potešia najmä tí najmenší. Spoločnosť vám budú počas pobytu robiť pestrofarebné pávy, pštrosy, množstvo zajačikov ale aj maličký psík s vinárskym menom Ďugol (áno, ako zátka od vína :). V blízkej budúcnosti sa spoločenstvo zvieratiek rozšíri o jarabice a bažanty.

Minizoo

Parcely pre obytné autá a karavany sa ťahajú celou dĺžkou areálu. Sú tu rozmiestnené stojany s pitnou vodou, odpadom na šedú vodu a elektrickými prípojkami. Obkolesujú ich malé záhradky, v ktorých rastie kari korenie a medovka. S jemným vánkom krásne prevoniavajú okolie a návštevníci si z nich môžu pri varení kúsok uchmatnúť :). Pri jednom stojane komfortne zaparkujú 4 autá, vďaka čomu je v kempingu približne 40 parkovacích miest (a ďalšie by mali vzniknúť v tieni lesoparku). Výlevka pre chemické WC (čiernu vodu) sa nachádza pri kontajneroch s triedeným odpadom.

Medzi niektorými parkovacími miestami bol tohto roku vysadený vinič. Už budúcu sezónu bude návštevníkom vytvárať viac súkromia. Len si predstavte tú idylku, keď si ráno bobuľky hrozna odtrhnete rovno na tanier. Hojdacie siete povešané na stromoch sú v tejto oáze pokoja len čerešničkou na torte.

Ak preferujete noc v stane, rozložiť sa môžete v lesoparku. Tu sú aj ohniská, tak si nezabudnite pribaliť klobásky a gitaru!

Kemping disponuje letnou kuchyňou. Z jednej strany môžete využiť mikrovlnku, dvojplatničku, rýchlovarnú kanvicu, chladničku, rúru na pečenie, práčku, a z opačnej si zase v dresoch umyť kuchynský riad.

Letná kuchyňa

Počas sezóny je v prevádzke bufet. Ponuka čapovaných nápojov vás osvieži a pečenému kolenu, rebierkam alebo minútkam asi tiež len tak ľahko neodoláte. Domáca pálenka a tradičné tokajské vínko sú navyše neodmysliteľnou súčasťou miestnej gastronómie. Dlhé večery spríjemnia knihy a spoločenské hry vypožičané z letnej kuchynky. Deti si môžu medzičasom vybiť baterky na detskom ihrisku a elektrických autíčkach. A ozaj, premietanie majstrovstiev na plátne či bazén počas horúcich dní by sme skoro zabudli spomenúť.

Bufet a črtajúce sa domčeky v korunách stromov v lesoparku

Jedinečným projektom, na ktorom sa aktuálne v kempingu usilovne pracuje, sú tokajské domčeky v korunách stromov s wellness. V lesoparku sa už 4 metre nad zemou rysujú základy malej dedinky v podobe 5 obytných stromodomov poprepájaných lanovými mostíkmi. Na centrálnu terasu povedie špirálovité schodisko a sauna s vírivkou obsadia ďalšie 2 samostatné domčeky. Ak pôjde všetko podľa plánu, tento zážitkový koncept ubytovania bude otvorený už v októbri 2023.

Camping Malá Bara bol otvorený v roku 2021, a dnes už má za sebou druhú úspešnú sezónu. Spokojní návštevníci sa sem radi vracajú a dobré chýry sa o príjemnej lokalite rýchlo šíria. My sme už spali v množstve domácich aj zahraničných kempingov, no tento spomedzi všetkých svojimi bohatými službami jednoznačne vyniká!

Dopravná dostupnosť

 

Parkovanie

ÁNO, v kempingu
(Zobraziť na mape)

Autobusová zastávka

ÁNO, v obci
(Zobraziť na mape)

 

 

 

 

 

Viac inšpirácií nájdete na sociálnej sieti Instagram a účte @automposlovensku.