fbpx
Na leteckom dni v Košiciach zažiaria akrobati i nočné bosorky

Košický letecký deň po dlhom čase v novom, väčšom formáte – už 8. septembra!

Týždeň po obľúbenom medzinárodnom podujatí na letisku Sliač sa chystá letecká show aj v Košiciach. Na Košickom leteckom dni sa predvedú viaceré historické, ale aj moderné kúsky, tešiť sa môžete aj na akrobaciu v podaní Zoltána Veresa a Artura Kielaka. Navyše, v stánku Košice región vás čaká súťaž o tandemový zoskok a let vrtuľníkom!

Lietadlá, na ktorých Nemcov strašili „nočné bosorky”

Počas Košického leteckého dňa sa nám predvedie aj takmer storočný dvojplošník Polikarpov PO-2 z flotily košického Múzea letectva. Toto sovietske lietadlo bolo počas 2. svetovej vojny strašiakom Nemcov najmä počas noci. Používal ho obávaný ženský pluk – nočné bosorky – ktorý využíval vlastnosti lietadla na neočakávané nočné bombardovanie.

Tešiť sa môžete aj na simuláciu bojov z druhej svetovej vojny s pyrotechnickými efektmi. Postará sa o ňu Retro Sky Team, ktorý sa pravidelne zúčastňuje na leteckých dňoch nielen po celom Slovensku, ale aj v Maďarsku, Poľsku alebo Česku. Retro Sky Team viackrát pútal pozornosť divákov aj na najprestížnejšej airshow na Slovensku – SIAF v Sliači. Flotilu leteckého tímu tvorí sedem lietadiel, väčšina pochádza od výrobcu Zlín, ale nájdu sa v nej aj exempláre od Jakovleva a Antonova – Jak-52 a An-2TD.

V programe leteckého dňa sú aj zoskoky paraštuistov, ukážka záchrannej akcie vrtuľníkom Agusta 109, pozornosť bude určite priťahovať aj moderný americký vrtuľník Sikorsky UH-60 Black Hawk. Tohtoročný letecký deň skrátka sľubuje azda najvzrušujúcejší zážitok za posledné roky. Nachystaná je kyvadlová autobusová doprava medzi Aeroklubom a Múzeom letectva, ale aj zberné parkoviská, ktoré budú v cene vstupného. Jeho základná cena je 3€, pričom deti do 140 cm, dôchodcovia a ŤZP ho majú zadarmo.

Vstupenky si môžete kupovať aj v predpredaji a vyhnete sa tak zbytočnému státiu v rade na podujatí! Alebo ich vyhrajte v našej SÚŤAŽI.