fbpx

Lesná sauna Kadlubek

Liečivé účinky saunovania sú známe už od nepamäti. Opakovaný, niekoľko minútový pobyt v saune uvoľňuje nervové napätie, uvoľňuje telo aj dušu, pozitívne vplýva na regeneráciu sín a na psychickú a taktiež fyzickú relaxáciu. Sauna má silný vplyv na zdravie človeka, pomáha posilňovať krvný obeh, posilňuje srdce, tým sa znižuje riziko infarktu a to až o 63% , oživuje pleť a omladzuje. Saunové svety, ktoré sú súčasťou hotelov, penziónov či rôznych vodných parkov už verejnosť dobre pozná, avšak saunu ukrytú v hustom lese, si mnohý nevedia ani predstaviť.

V obci Harichovce narazíte na množstvo zaujímavých miest. Jednou z nich sa vďaka podpore z programu Terra Incognita stala aj lesná sauna.

Projekt výstavby drobnej stavby – lesnej sauny bol prostriedkom dosiahnutia viacerých zmysluplných cieľov. Komunitným spôsobom plánovali zapojiť pri výstavbe a prevádzkovaní miestnych obyvateľov, vytvoriť v regióne atraktívne miesto rekreácie. Išlo o vytvorenie jednoduchej, udržateľnej architektúry z prírodných materiálov, v extraviláne, na rozhraní lesa a lúky približne 2 km od obce Harichovce.

Harichovce
térkép