fbpx

An hour to Jerusalem

Saturday 14/09/19, 08:15:00 - 18:00:00
Spišská kapitula, Spišské Podhradie

JEDNODŇOVÝ VÝLET AUTOBUSOM: 14.9.2019
*******
Neďaleko historickej dominanty celého kraja, Spišského hradu, sa nachádza vskutku zaujímavé miesto. Zrejme najstaršiu kalváriu na Slovensku vytvorili naši predkovia niekoľko storočí dozadu. Priestorovo ju v krajine usporiadali tak, aby presne kopírovala jeruzalemskú krížovú cestu. Tento výlet je jedinečnou príležitosťou dozvedieť sa o Spišskom Jeruzaleme veci, ktoré nepozná ani Google.
............
Čo navštívime?

> Spišská Kapitula, Chrám sv. Martina <

Východoslovenský "malý Vatikán" predstavuje komplex vzácnych objektov slúžiacich na vykonávanie duchovných a administratívnych funkcií Spišského biskupstva. Vzácnosťou je celkový charakter cirkevného mestečka. Milovníkov sakrálnych pamiatok poteší možnosť prehliadky Katedrály sv. Martina, románskej trojloďovej stavby z prvej polovice 13. storočia.

> Pažica, Spišský Jeruzalem <

Lokalita v tesnej blízkosti Spišskej Kapituly, kde sa nachádzajú pozostatky krížovej cesty typu Calvario Jerusalem s kaplnkami rozmiestnenými tak, ako v čase Ježiša Krista v Jeruzaleme. Prehliadkovú trasu Spišského Jeruzalema absolvujeme spolu s odborníkom, ktorý odhalí všetky taje tohto posvätného miesta.

> Sivá Brada <

Zaujímavým miestom na konci trasy je Kaplnka sv. Kríža, stojaca na stále živom, rastúcom travertínovom kopci Sivá brada. V blízkosti sa nachádzajú klokotajúce jazierka s malým gejzírom.

***************
Odchod 14.9.2019 o 8:15 hod. Košice, parkovisko Jumbo centrum. Predpokladaný návrat okolo 18:00 hod.

Cena výletu
> dospelá osoba: 17€
> dieťa 0-18r, seniori nad 62r, ZŤP + spriev.: 15€

!!! V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, komentovaná prehliadka Katedrály sv. Martina, odborne komentovaná prehliadka kalvárie Spišský Jeruzalem na Pažici, Kaplnka sv. Kríža na Sivej Brade !!!

Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.