fbpx

Prechádzka vinicami (október 2021)

Saturday 02/10/21, 08:00:00
Hlavná 48, Košice

JEDNODŇOVÝ AUTOBUSOVÝ VÝLET: 2. OKTÓBER 2021
*******
ODCHOD o 8:00 Parkovisko pri Jumbo Centre, Košice
PREDPOKLADANÝ NÁVRAT o 18:00
*******
Ani túto sobotu neseďte doma, ale vydajte sa s nami na poznávanie ďalších kútov Košického kraja. Tentokrát to bude vinohradnícka oblasť Tokaj. Čaká vás prehliadka kaštieľa v Borši, gastronomický zážitok v reštaurácii Zlatá Putňa a prechádzka zelenými vinicami zakončená degustáciou pravého tokajského vínka.
📍 Miesta, ktoré počas výletu navštívime
>KAŠTIEĽ V BORŠI<
Renesančný novozrekonštruovaný kaštieľ z polovice 16. storočia sa zapísal do histórie najmä tým, že sa tu narodil František II. Rákoczi – vodca posledného protihabsburského stavovského povstania. Stalo sa tak 27. marca 1676. V priestoroch kaštieľa sa ale dlho nezdržal a väčšinu svojho detstva prežil na hrade Mukačevo. Dnes slúži kaštieľ ako múzeum. Expozície približujú život a pôsobenie Františka II. Rákocziho, históriu rodu Rákoczi a tiež dejiny samotného kaštieľa. V interiéri sa zachovali renesančné portály, krby, ale aj staršie architektonické prvky zo stredovekého objektu. Zo strany nádvoria zdobia prízemie arkády z 18. storočia.
>VINIČKY<
V rodinnom penzióne a reštaurácii Zlatá Putňa si doprajeme trošku oddychu pri domácom jedle, ktoré rozmazná vaše zmysly. Či už to bude sezónne menu alebo maďarská klasika, hladní určite neodídete. V blízkosti, na mŕtvom ramene rieky Bodrog sa nachádza rybník Podkova, ktorého názov je odvodený od jeho samotného tvaru. Využíva sa najmä na relax, rybolov a člnkovanie.
>OZ TOKAJSKÝ STRAPEC<
Rozľahlé vinice a vzduch nasiaknutý hroznom. V takomto prostredí vás privítajú nadšenci z Občianskeho združenia Tokajský strapec v obci Viničky. Spolok združuje najmä drobných pestovateľov viniča a výrobcov vína v tokajskej oblasti. Všetkých spája jedno, nadšenie zo svojho remesla a láska k vínu. Budete mať možnosť porozprávať a poprechádzať sa s týmito svedomitými vinármi, ktorí vám nakoniec predstavia svoje vínka. Neváhajte a ochutnajte výnimočný Tokaj!
*******
Ceny lístkov:
> základný: 30 €
> zľavnený (študent od 18 rokov, senior nad 62 rokov): 27 €
> zľavnený (žiak 6 - 18 rokov): 19 €
V cene výletu je zahrnutá doprava autobusom, prehliadka kaštieľa v Borši, obed v Zlatej Putni, komentovaná prechádzka vinicami a ochutnávka vína u miestnych vinárov.
🎟 Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.
V prípade zrušenia výletu, budú samozrejme, finančné prostriedky ihneď vrátené späť.
*******
COVID OPATRENIA
Účasť na autobusovom výlete je povolená len pre osoby, plne očkované proti ochoreniu COVID-19.
Za osobu v režime „plne očkovaná“ sa na účely tejto vyhlášky považuje:
a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,
c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID19, alebo
d) osoba do 12 rokov veku.
---------------------------------------------
☝🎟 Viac informácií a možnosť zakúpenia lístkov nájdete tu: https://vylety.kosiceregion.com/prechadzka-vinicami/