fbpx

Camp Kassa - E58-as út

Mestská časť Košice - Barca je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí Košíc. Prirodzené hranice Barce tvorí zo severnej časti Myslavský potok, z východnej - železničná trať, západnú hranicu tvorí letisko a severo-južný smer pretína dopravná komunikácia v smere na maďarskú hranicu. Najstarší doklad o Barci sa zachoval z roku 1269, z obdobia po tatárskom vpáde.

Jediný košický kemping „Camp Košice – Route E58“ je vzdialený len 4 km od historického centra mesta. Do kempingu sa dostanete po európskej ceste 58 (E58) v smere zo Šace na Prešov.

Camp Košice - Route E58 funguje od roku 1988 a je ideálnym miestom na oddych. Návštevníci tu počas svojich pobytov nažívajú ako komunita, vymieňajú si tipy na výlety, ale aj životné príbehy večer pri ohni. V kempe sa celoročne dajú prenajať mobilné domy, chatky, parkovanie pre karavany a stanové miesta pre dobrodruhov aj rodiny s deťmi. Pridaná hodnota kempu je vo forme bylinkovej a zeleninovej záhradky a aj búdok a kŕmidiel, kde môžu návštevníci ďalekohľadmi pozorovať vtáctvo aj netopiere. Deti sa môžu dosýta vyšantiť na drevenom ihrisku a vďaka prístreškom na opekanie sú Vaše príjemné chvíľky pri ohni chránené pred nečakaným dažďom. Všetky tieto prvky sú prevažne z prírodných materiálov. Areál kempu je skvelým miesto aj na usporiadanie a organizovanie rozličných kultúrnych a spoločenských podujatí, ako napríklad stretnutia karavanistov, motorkárov či rôznych priaznivcov motorizmu, športu a chovateľov zvierat ale aj na organizovanie detských, narodeninových alebo rodinných osláv, grilovačiek a svadieb.

Z kempu si môžu hostia robiť výlety na Gemer, Spiš či Zemplín, pričom recepcia kempingu im v tom veľmi rada poradí. V rámci kraja je možné navštíviť podzemný svet Jasovskej, Krásnohorskej, Ochtinskej, Gombaseckej či Dobšinskej ľadovej jaskyne, alebo aj staroveké hrady a kaštiele ako Betliar, Krásna Hôrka, Turňa, Spišský či Slanský hrad. Populárnymi sú aj výlety na Tokaj za výborným vínom či v rámci Košíc, ktoré samé o sebe ponúkajú množstvo kultúrneho aj spoločenského vyžitia.

Informácie prevzaté aj z www.camp-kosice.sk

Červený rak 21, Košice - Barca
térkép