fbpx
Vyhliadková veža Schulerloch

Ambasádori Kraja sveta: Na cestách s Nikou

Pri Spišskej Novej Vsi, v lokalite Schulerloch, sa nachádza relatívne nedávno postavená vyhliadková veža Schulerloch. Výškou necelých 25 metrov poskytuje neuveriteľné výhľady na mesto Spišská Nová Ves, Hornádsku kotlinu, Levočské vrchy, či dokonca panorámu Vysokých Tatier. 

Informácie o trase a lokalite

 

Vhodné pre deti

ÁNO

Značená trasa

ÁNO

Stravovacie zariadenie

NIE

Náročnosť trasy

ĽAHKÁ

 

Prejsť sa môžete zo Sadovej ulice (BMZ) – po červeno značenej trase. Cesta vedúca aj cez pútnické miesto vás zavedie okolo Kaplnky Panny Márie Karmelskej. Cesta je nenáročná, až neskôr je menšie vyvýšenie cez lesík, ktoré však s ľahkosťou zvládnete a dodá to prechádzke k vyhliadke svoje čaro.

Po hodinke ľahkej chôdze sa dostávame do cieľa, kde majestátne stojí veža vo farebnej kombinácií červenej a bielej. Zaujímavosťou je, že dôvod tohto zafarbenia vyhliadkovej veže je ten, že je súčasťou vzdušného koridoru neďaleko letiska. 

Vyhliadková veža bola postavená v roku 2022. Jej umiestnenie je ideálne, pretože aj napriek kratšej a nenáročnej túre, ponúka na konci krásne výhľady do blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Je tak prístupná a zaujímavá aj pre rodiny s deťmi, starších ľudí alebo tých, ktorí sa pri túre neradi zapotia. 

Okolie je upravené veľmi pekne, nachádzajú sa tu stoly a lavičky, kde si môžete len tak oddýchnuť alebo naplánovať aj celodenný piknik s rodinou alebo priateľmi, kde gurmánske zážitky v prírode budú doplnené aj o výhľady. 

Viac inšpirácií nájdete na sociálnej sieti Instagram a účte @nacestachsnikou.