fbpx

Športovo-rekreačný areál Klokočina

Novozaložený jazdecký klub Klokočina, ktorý sídli v starom hospodárskom dvore v Klokočove Vám ponúka jazdenie v krytej jazdeckej hale 60×25 metrov, vychádzky do okolitej prírody, výučbu jazdenia pre začiatočníkov aj pokročilých v anglickom a westernovom štýle, prípravu jazdcov na získanie jazdeckej licencie, či prípravu jazdcov na preteky (parkúr). Klub takisto ponúka liečbu na koni, tzv. hipoterapiu, ktorá sa stáva neoddeliteľnou súčasťou modernej medicíny a považuje sa za jednu z najprirodzenejších liečebných metód. Hipoterapia je poskytovaná na špeciálne pripravených koňoch, pod vedením profesionálnej certifikovanej terapeutky s vysokoškolským vzdelaním v odbore psychológie. Pre všetkých návštevníkov je k dispozícii bufet s občerstvením.

Novinkou na ranči je od zimy 2022 Virtuálny svet zvierat, ktorý vás vďaka virtuálnym okuliarom prenesie behom sekundy na savanu, do pralesa, Antarktídy či pod morskú hladinu. Vďaka technologickému pokroku uvidíte exotické zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí. Interaktívnym ovládaním môžete zvieratá privolať, otáčať ich, virtuálne ich nakŕmiť, ale taktiež ich označiť, čím o nich získate bližšie informácie.

Vizuálne prostredie je doplnené aj o zvukové efekty, ktoré pomáhajú lepšie priblížiť a implementovať sa do daného prostredia. Spolu s obrazom je počuť závan vetra, žblnkot vody, štebot vtákov a jednotlivé zvuky iných zvierat.
Lákadlom areálu je aj možnosť návštevy “Ftáčkarne“ plnej rôznych druhov exotických vtákov.

Cenník Klokočina:

Koníky
- kolečkovanie 3€ (2 kolá po jazdiarni, podľa situácie)
- jednorázové jazdenie 20€ (30/45min podľa rozhodnutia trénera, potrebné objednať vopred na webstránke)
- klubové jazdenie a hipoterapia (na vyžiadanie)

Ftačkareň
Bežná exkurzia (do 10 osôb)
- deti do 6 rokov - zdarma
- 6 - 15 rokov - 5€
- 15 a viac - 8€

Exkurzia VIPP spojená so starostlivosťou (do 5 osôb)
- 50€ (za celú skupinu)

VR zvierací svet (podľa situácie)
- 15min - 5€

Klokočov 160, Klokočov
map