fbpx

Nedotknuté tradície a remeslá

Na jeden deň vinárom
Remeselný dom v Krásnohorskej Dlhej Lúke
Lesný kúpeľ
Včely raja

Mesto ako galéria

Košice sú mestom galérií, múzeí a umenia. Umenie je všade vo verejnom priestore. Stačí sa pozrieť okolo seba a objavovať sochárske diela medzi sídliskami alebo maľby na fasádach budov. Otvorme oči aj pre súčasné umenie, ale neobíďme ani diela, ktoré v metropole východu zanechala história a vytvorila podobu Košíc. Vyberte sa do galérie pod holým nebom.


Preži deň/noc ako východniar

Košice sú mesto, ktoré atmosférou pripomína dovolenkovú destináciu. Metropola, ktorá nikdy nespí. Prebúdza sa pri východe slnka všetkými vôňami a chuťami sveta. Pocítite to nielen na tanieri miestnych podnikov, ale aj v uličkách, v ktorých sa budete túlať a objavovať nové zážitky. Ochutnajte pestrofarebný obraz Košíc, kde zažijete stretnutie tradičnej a modernej kultúry. Západ slnka tu neznamená koniec dňa, ale začínajúcu noc, ktorá napĺňa terasy ľuďmi a plní im sny.


Strať sa v regiónoch

Košický kraj to sú zážitky v oblakoch, v podzemí jaskýň i na vode búrlivých riek. Poriadnu dávku endorfínov zažijete na skalách Slovenského raja, ale aj pri zoskoku z lietadla. Vychutnajte si raj zo vtáčej perspektívy, ale skutočný Vtáčí raj na vás čaká na Zemplíne. Pozorovanie vtáctva s výhľadom na sopečné pohorie až k UNESCO pamiatkam. Pre nadšencov histórie je určená gemerská cesta k čiernym dieram a potulkám po zabudnutých technických pamiatkach Andrássyovcov. Ak už máte všetkého dosť, oddýchnete si pod holým nebom v Silici, na najväčšej planine Slovenska, alebo v podzemí blízkych jaskýň. Straťte sa v Košickom kraji a znova sa nájdite na KRAJI SVETA.