fbpx

BUCKET LIST

Have you ever thought about what you want to achieve in life? How many more places do you want to visit, how many more dishes to taste, how many more hills to climb and crawl under and how many more beds you want to try in your life? We offer you a list of many wild adventures in the EDGE OF THE WORLD that you can start ticking off on your BUCKET LIST.


Mesto ako galéria

Košice sú mestom galérií, múzeí a umenia. Umenie je všade vo verejnom priestore. Stačí sa pozrieť okolo seba a objavovať sochárske diela medzi sídliskami alebo maľby na fasádach budov. Otvorme oči aj pre súčasné umenie, ale neobíďme ani diela, ktoré v metropole východu zanechala história a vytvorila podobu Košíc. Vyberte sa do galérie pod holým nebom.


Nedotknuté tradície a remeslá

V Košickom kraji môžete zbierať zážitky zo všetkých regiónov. Na Tokaji sa stanete na jeden deň vinárom, na Gemeri vás remeselníci okúzlia tradíciami, na Zemplíne zažijete, čo ste ešte nezažili – Lesný kúpeľ. Pracovité včielky vás ohúria na Spiši v prírodnom prostredí Slovenského raja a v okolí Košíc spoznáte nedotknuté tradície. Nezbierajte suveníry, ale autentické zážitky spojené so spracovávaním, výrobou, degustáciami - staňte sa aspoň na chvíľu súčasťou remesiel a šíriteľom tradícií našich predkov.


Preži deň/noc ako východniar

Košice sú mesto, ktoré atmosférou pripomína dovolenkovú destináciu. Metropola, ktorá nikdy nespí. Prebúdza sa pri východe slnka všetkými vôňami a chuťami sveta. Pocítite to nielen na tanieri miestnych podnikov, ale aj v uličkách, v ktorých sa budete túlať a objavovať nové zážitky. Ochutnajte pestrofarebný obraz Košíc, kde zažijete stretnutie tradičnej a modernej kultúry. Západ slnka tu neznamená koniec dňa, ale začínajúcu noc, ktorá napĺňa terasy ľuďmi a plní im sny.


Strať sa v regiónoch

Košický kraj to sú zážitky v oblakoch, v podzemí jaskýň i na vode búrlivých riek. Poriadnu dávku endorfínov zažijete na skalách Slovenského raja, ale aj pri zoskoku z lietadla. Vychutnajte si raj zo vtáčej perspektívy, ale skutočný Vtáčí raj na vás čaká na Zemplíne. Pozorovanie vtáctva s výhľadom na sopečné pohorie až k UNESCO pamiatkam. Pre nadšencov histórie je určená gemerská cesta k čiernym dieram a potulkám po zabudnutých technických pamiatkach Andrássyovcov. Ak už máte všetkého dosť, oddýchnete si pod holým nebom v Silici, na najväčšej planine Slovenska, alebo v podzemí blízkych jaskýň. Straťte sa v Košickom kraji a znova sa nájdite na KRAJI SVETA.


top lists
the best of the best