fbpx
3 netradičné miesta, kde si rozložíte deku a užijete piknik

Využite ešte jesenné pekné počasie a užite si lenivé sobotné alebo nedeľné popoludnie na piknikovej deke pod holým nebom. Rozbehnite sa do Košického kraja a objavte pekné miesta na piknik. 

Vyhliadková veža v tvare suda

Viete si predstaviť, že by ste si urobili piknik rovno pod dominantou Vinohradníckej oblasti Tokaj? Predstave si, že sedíte pod 12 metrov vysokou vyhliadkovou vežou, ktorá je jedinečná svojim tvarom dreveného suda. Oceľovú konštrukciu veže dotvárajú drevené lamely. Ak si trúfate na takéto netradičné miesto, nájdete ho vo vinohradoch medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov.

View this post on Instagram

Wiecie, że Tokaj to także Słowacja❓ Około dziesięć procent powierzchni tego słynnego regionu winiarskiego znajduje się na terytorium naszych południowych sąsiadów🇸🇰 To kolejny etap naszej słowackiej przygody, w którym zamierzamy poznać tajemnice produkcji słowackich win i najważniejsze szczepy winorośli🍇 Ze Słowackiego Krasu dojechaliśmy tu naszym elektrycznym EQC400 przez Węgry, tym samym zaliczając trzeci kraj podczas naszych #ekowakacje ✌️ W pierwszej kolejności odwiedziliśmy ciekawe miejsce – punkt widokowy w kształcie drewnianej beczki i uprawę winorośli należącą do naszego pierwszego gospodarza @tokajmacik 👍 O spotkaniu z jej właścicielem, piwnicy pełnej cennych win i o tym jak smakują słowackie wina z Tokaju napiszę w kolejnym poście🍷 #swiatnaraty #słowacja #slovakia #tokaj #tokajwineregion #tokajwine #ontheroad #enjoyelectric #swichtoeq #mercedesbenz

A post shared by Świat na raty (@worldinstages) on

 

Menej známy viadukt

Chmarošský viadukt pri Telgárte je jednou z najznámejších a zaiste i najkrajších technických pamiatok na Slovensku. Pre svoj výnimočný pôvab je obľúbený u turistov i fotografov. Ale my máme pre váš lepší tip – Koprášsky viadukt, ktorý je krásne vkomponovaný do krajiny a nápadne pripomína omnoho známejší Chmarošský viadukt pri Telgárte. Keďže po ňom nepremávajú nijaké dopravné prostriedky, tak je vhodný na prechádzky i cyklotúry. Most je prístupný z obce Magnezitovce a jeho návštevu možno spojiť s prechodom neďalekého Koprášskeho a Slavošovského tunela, ktoré ležia na tej istej nedostavanej železničnej trase. Tak, pod ktorým si rozložíte deku?

S výhľadom na hrad

Spišský hrad je slovenskou mega atraktivitou, ktorú musíte vidieť. Ak ste to náhodou ešte nestihli a stačí vám len pohľad na neho, tak je to ideálne miesto pre piknik. Je jeden z najznámejších a najnavštevovanejších hradov na Slovensku. Zapísaný je aj v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Keď si rozložíte váš piknik trochu ďalej od hradieb, budete mať krajšie zábery na fotografiách.