fbpx
Keď napadne sneh

Aj deti ocenia jedinečné čaro zimy v regióne. Pestrá ponuka od adrenalínového zjazdu cez sánkovanie a bobovanie až k uvoľňujúcemu relaxu vo wellness centrách je niečo pre aktívne rodiny. Zasnežené svahy vás zlákajú k zdolávaniu, radosti, adrenalínu a zábave. Detskí lyžiari a sánkari s rozžiarenými očkami a mrazom vyštípanými líčkami si na svahoch jednoducho určite vychutnávajú aj zimnú dovolenku plnými dúškami

SNEŽNÝ ZÁPRAH

ťahaný koňmi je v mnohých strediskách už raritou a skôr jedinečnosťou. V našich lyžiarskych strediskách si tak môžete do sýtosti vychutnať neopísateľný pocit jazdy spojenej s rozprávkovou zimnou prírodou.

NÁVRAT DO DETSKÝCH ČIAS

v podobe sánkovania alebo bobovania každému pripomenie atmosféru snehového šantenia s kamarátmi, možno prvé pretekárske zážitky alebo spoločné rodinné aktivity. Nielen pre najmenších, rodiny s deťmi, ale pre každého, kto sa cíti stále mladý, je táto aktivita prístupná takmer vo všetkých lyžiarskych strediskách regiónu.

TRADÍCIA A RADOSŤ

z pohybu v podobe korčuľovania. Šport je v regióne veľmi populárny. Možnosti korčuľovania pre širokú verejnosť ponúkajú počas zimnej sezóny kryté zimné štadióny a verejné klziská, ako aj otvorené ľadové plochy. V zime sú vo viacerých mestách inštalované otvorené klziská.

ZIMNÁ TURISTIKA

v Slovenskom raji je dokonca menej náročná než v letnom období. Vodopády, kaskády obalené hrubou vrstvou ľadu, skalné útvary pokryté snehom umožňujú zjednodušiť a skrátiť si klasické letné turistické chodníky a využiť rýchlejší spôsob prepravy, a to bežecké alebo skialpinistické lyže.

CESTOVANIE NA LYŽIACH

Skijöring – keď lyžiara ťahá kôň, pes alebo snežný skúter, sa stal novým adrenalínovým spôsobom cestovania po zasneženej krajine.