fbpx
Keď sa povie dobrodružstvo

SVIEŽA VODA

Plávanie, surfovanie, vodné bicyklovanie, jazda na skútri, člnkovanie, jachting, potápanie sa, ale aj plážové športy sa môžu stať zábavnými pre neposedné detičky. Prírodné alebo umelé vodné nádrže, jazerá, rieky, kúpaliská lákajú hlavne v lete svojou sviežosťou.

JAZERO POD VULKANICKÝM POHORÍM

Rekreačné strediská s kúpaliskami na Zemplínskej šírave ponúkajú množstvo zábavy pre najmenších a mládež. Nový aquapark v stredisku Medvedia hora ponúkne od roku 2014 celoročný relax, rad nových vodných atrakcií, bazénov, wellness centier či kaviarní.

DETSKÉ LETO

Letné kúpaliská v regióne ponúkajú v letnom období nielen osvieženie, ale aj zábavu. Bazény plavecké a detské, so sladkou a slanou vodou, šmýkačky a tobogany, detské kútiky, plážové športy ponúkajú celodenné vyžitie širokému spektru návštevníkov. Osviežujúce drinky, zmrzlinové poháre, ale aj kúpalisková klasika ako domáce langoše či šišky potešia nejedného maškrtníka.

TURISTIKA S DEŤMI

Turistika s deťmi môže byť zábavná a vzrušujúca. Intenzívne zážitky, čerstvý vzduch, aktívny pohyb a neopakovateľné scenérie v lone takmer panenskej prírody okúzlia aj tých najmenších. Zaujímavým spestrením takýchto prechádzok môže byť zber liečivých rastlín alebo húb.

DOBRODRUŽSTVO V JASKYNI

Adrenalínovú prehliadku v špeciálnom jaskyniarskom oblečení s prilbami a čelovkami zažijete v Krásnohorskej jaskyni pri obci Krásnohorská Dlhá Lúka. Trasa vedie po drevených lavičkách nad podzemným tokom pretekajúcim celou hlavnou časťou jaskyne a lanovými traverzami nad jaskynnými jazerami.

SVET JAMIEK

Na golfovom ihrisku je zábavná a nenáročná aktivita pre celú rodinu, ktorú zvládnu deti i seniori. Deväťjamkové golfové Ihriská na Alpinke a v Malej Ide pri Košiciach, vybudované v krásnom prostredí uprostred lesov, sa vyznačujú úzkymi fervejami ohraničenými lesom.

AJ DETI CHCÚ ADRENALÍN

Široká škála adrenalínového vyžitia zrýchli tep, rozprúdi krv, deťom rozžiari očká a zanechá nezmazateľné pocity. Kraj je priam stvorený na bláznovstvá a „krotenie” neposedných detí.

LEZENIE PO CUKROVEJ HOMOLI

Vystúpiť na vrchol, kochať sa nádherným pohľadom z výšky, pocit voľnosti a slobody. Aj to ponúka náš región. Zádielska tiesňava je tradičným miestom pre lezenie. Najpopulárnejšou je so svojou 105 m výškou „sladká” Cukrová homoľa.

ZÁBAVA V KORUNÁCH STROMOV

Lanové parky v regióne ponúkajú malým aj veľkým návštevníkom rôzne lanové prekážky zavesené vo výške na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. V Tarzánii Alpinka sa deti a ich rodičia môžu zahrať v korunách stromov na skutočných Tarzanov a zdolávať 32 prekážok a 3 rôzne náročné trasy. Monkeyland je novší lanový park v Spišskej Novej Vsi určený pre všetky vekové kategórie s 37 prekážkami a 4 rôzne náročnými okruhmi.

ZÁŽITOK Z RÝCHLEJ JAZDY

Pre milovníkov adrenalínu, ktorí chcú letieť 800 metrov dole kopcom po serpentínach na nerezovej dráhe v jednoduchých boboch aj rýchlosťou 50 km/h, je v Kavečanoch pri Košiciach pripravená letná bobová dráha.

AHOJ SKVELÝM ZÁŽITKOM

Nesedeli ste v živote v kanoe a nedržali ste pádlo v ruke? Žiadny problém, ak plánujete rodinný výlet s deťmi na kanoe, zažijete neopakovateľné dobrodružstvo. Splav Ondavy alebo Laborca je priam ideálny pre začiatočníkov a budete prekvapení, aké pekné zákutia vám naše rieky ukážu.

AKO V LETE NA LYŽIACH

Vodné lyžovanie, wakeboard alebo wakeskate na vodnolyžiarskom vleku, nachádzajúcom sa na vodnej ploche lokality Jazero, je jedinečné adrenalínové dobrodružstvo.

SPLAVUJ A OBJAVUJ

Splav rieky Hornád je jednou z možností, ako pochopiť seba samého. Vidieť svet z inej perspektívy, dostať sa na miesta, ktoré z brehu nemožno zhliadnuť, zažiť voľnosť, popasovať sa s vlnami, stretnúť nových priateľov a v konečnom dôsledku sa nechať len tak unášať prúdom.

CELÝ SVET AKO NA DLANI

Tento príjemný pocit je dostupný všetkým, ktorí milujú pozerať sa na svet z výšok. Vyhliadkové veže roztrúsené po regióne zabezpečia výhľad na menej prístupné miesta. Panoramatický obraz územia umožní aj najmenším predstaviť si veľkosť navštíveného miesta a vidieť najzaujímavejšie pamiatky a dominanty krajiny bez väčšej námahy.

DOBRODRUŽSTVO V BALÓNE

Kto by nechcel vidieť svet z úplne inej perspektívy ako bežne. Prelety nad miestami ako Košice, Michalovce, Spišský hrad ponúkajú zaujímavé momenty od samotného štartu až po pristátie. Vyhliadkové lety teplovzdušným balónom patria k nezabudnuteľným okamihom. Z balónového koša spoznáte nové miesta a zákutia regiónu, ktoré inak zostávajú ukryté.

ZHORA VŠETKO VYZERÁ INAK

Ten najlepší spôsob, ako si vyskúšať a zažiť pocity, o ktorých vedia rozprávať len piloti. Nezáleží na tom, kam letíte. Zabudnite na každodenné starosti a nechajte svoje oči pohladiť krásami regiónu z výšky.