fbpx
Mapa sánkovania na kraji sveta

Milovníci sánkovania majú na Kraji sveta viaceré miesta, kde im sneh vytvoril ideálne podmienky pre dni plné radostí a šťastných emócií. Stačí si zobrať sánky, teplé oblečenie a užiť si rýchlu jazdu. Konečne nám nasnežilo a vy si môžete vychutnať skutočnú sánkovačku ako za detských čias. Sánkovanie i bobovanie je obľúbenou zábavou na snehu, ktorú milujú nielen deti, ale tiež dospelí.

Mlynky

Že sánkovanie je len pre mladých? Dávajte pozor! Predstavíme vám také tipy, ktoré vás prilákajú a presvedčia. Mnohí si pochvaľujú najlepšiu sánkovačku na území Slovenského raja. Mlynky – Gugel i Mlynky- Biele vody. A ich okolie je ideálne pre sánkarov. Pre turistov majú veľmi dobrú polohu, pretože je pri obci, ktorá je významným strediskom cestovného ruchu južnej časti Slovenského raja.  Svoje miesto si tu nájde každý milovník zimného športu. 

Poráč – Brodok

Sánkovačka v okrese Spišskej Novej Vsi je skvelým miestom pre celé rodiny.  Poráč – Brodok je vzdialený asi 18 km od spišskej metropoly. Nadýchnuť sa čistého vzduchu tu môžete vo Volovských vrchoch v Poráčskej doline medzi obcami Poráč a Slovinky. Pekná príroda v okolí poskytuje vyžitie nielen pre sánkovanie, ale i bežecké lyžovanie. Mimochodom, nadmorská výška vrcholovej stanice lyžiarskeho strediska Poráč-Brodok je 810 m.n.m a údolnej stanice je 674 m.n.m. Na sánkovanie vám určite postačia blízke kopce, z ktorých sú nádherné výhľady na vrchy, lesy a bezprostredne blízku prírodu. Jazdu na saniach si tu môžete užiť aj počas večerného sánkovania. Trúfnete si?

Na Spiši ešte zostaneme, pretože naším regiónom môžete brázdiť na saniach vo dne v noci. Ponuka siaha od trás s nízkym klesaním cez náročnejšie kopce prinášajúce zábavu každému návštevníkovi. Mraznica sa nachádza v obci Hnilčík, miestna časť Ráztoky, 18 km južne od Spišskej Novej Vsi. Stredisko je vhodné pre pokročilých lyžiarov, začiatočníkov, ale aj sánkarov.

Jahodná

V okolí metropolu východu je viacero lokalít, ktoré môžu byť cieľom vašej sánkovačky. Vyvetrať si hlavu o samote môžete skúsiť na Jahodnej. Okrem toho, že sa tam dá v zime dobre sánkovať, v lete sa sem nezabudnite vrátiť bicyklovať. Vráťme sa, ale v myšlienkach na našu trasu. Jahodná je dobrý východiskový bod pre vaše auto aj verejnú dopravu. Vzdialenosť Jahodnej od centra Košíc je totiž 16 km. Spomínaná lokalita plní funkciu prímestského strediska pre Košice. Deti a nelyžiari sa tu vyšantia najmä na svahu určenom na sánkovanie.

Veľký zoznam miest sánkovania v Košickom kraji nájdete aj s popisom na mape nižšie.