fbpx
Návrat do pohody

V LONE PRÍRODY

Tráviť dovolenku s deťmi v lone prírody, nechať sa rozmaznávať domácou stravou, dýchať konečne naozaj čerstvý vidiecky vzduch, šantiť po lúkach a zbierať maliny, zabudnúť na chvíľu na moderný elektronický svet. Pre mnohých sen. V našom regióne skutočná realita.
Vidiecka turistika je rozšírená takmer vo všetkých kútoch regiónu. Ponúka množstvo zábavy, ale aj poznania pre celú rodinu. Od jazdy na koni, staranie sa o domáce zvieratká až po pletenie vlastného košíka.

DETSKÉ SAFARI

Ak chcete deťom vytvoriť rozprávkovú atmosféru, upútať ich pozornosť, vyčariť úsmev na ich tvárach, príďte do ZOO Košice, je to rozlohou najväčšia ZOO v strednej Európe.
Menšia, ale o to útulnejšia ZOO je v Spišskej Novej Vsi. Prírodná scenéria záhrady je priam stvorená na rodinné pikniky a celodenné výlety. Pre najmenších okrem hlavnej atrakcie, ktorou sú zvieratká, má ZOO pripravené aj detské ihriská. Skákanie na nafukovacej žirafe, hrade alebo jazda na koni, detský autodróm a trampolína pomôžu zabaviť aj najmenšie detičky.

DINOPARK

Ak im už nestačia iba rozkošné zvieratká, možno ich nadchne Dinopark, osadený v areáli ZOO Košice. Malí, ale aj veľkí návštevníci sa tak ocitnú akoby v skutočnom praveku. Prechádzka popri obrovských dinosauroch, ktoré sa hýbu a vydávajú ohromujúce zvuky, je nezabudnuteľným zážitkom. Scény a zákutia simulujú život v druhohorách. Súčasťou Dinoparku je náučný chodník o vývoji života na Zemi.

NAJKRAJŠÍ SVET

Najkrajší svet je vraj z chrbta koníka. Koníky má rado hádam každé malé dieťa. Jazdiť na nich však nedokáže každý. Preto existujú školy, ktoré okrem jazdy na koni naučia deti aj ako sa o koníka starať, ako s ním zaobchádzať, ako ho čistiť či naučiť jazdiť, ako ho osedlať, ako mu vyčistiť kopytá, aké mlsky miluje a kedy mu ich podávať. Deti, ktoré sa tomuto „koníkovému” remeslu naučia, zistia, že svet je najkrajší zo sedla koňa.

AKO NA DIVOKOM ZÁPADE

Zažite pravú westernovú atmosféru. Môžete si zajazdiť na koni ako skutoční kovboji, vyskúšať strelnicu, zabaviť sa pri aquazorbingu alebo sa len tak prechádzať po krásnej prírode.