fbpx
Dni humoru na Spiši 2016

Metropola Spiša sa premenila na najveselšie miesto a návštevníkom na chvíľu dala zabudnúť na starosti všedných dní. Zaujal Banjo Band Ivana Mládka i Ander z Košíc.

Druhý ročník Dni humoru na Spiši, ktorý sa uskutočnil cez víkend v Spišskej Novej Vsi oslovil nielen stovky Novovešťanov, ale aj návštevníkov z blízkeho aj vzdialenejšie okolia. Ako povedal primátor mesta Ján Volný, hoci karty zamiešalo aj počasie, keď v prvý deň boli veľké horúčavy a druhé popoludnie naštrbila búrka, festival sa vydaril a ponúkol návštevníkom pestrú zábavu pre deti, mládež aj dospelých. Organizátori odhadli, že v priebehu dvoch dní prišlo na festival vyše dvetisíc ľudí.
„Dni humoru ľudia prijali veľmi pozitívne a čo nás teší, boli zaradené medzi TOP podujatia programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita. Ľudia si radi spestrujú život aj humorom. Program sme sa snažili vyskladať tak, aby si tu každý našiel to svoje. Tohto roku bola obohatením festivalu Vínna ulička, kde v premiére bolo v ponuke aj víno Vila Nova, čo bol starý názov nášho mesta,“ povedal Volný. Doložil, že po získaných skúsenostiach pripravia aj tretí ročník Dni humoru na Spiši. Verí, že časom nadobudnú potrebné skúsenosti a budú sa snažiť aj na Spiši dosiahnuť úroveň, akú majú Kremnické gagy.
V prvý deň festivalu podvečer pobavila Mím šou Miroslava Kasprzyka. Večer prilákal na priestranstvo pri Redute Banjo Band Ivana Mládka okolo 1500 ľudí. Mládek so svojou skupinou opäť dokázal, že je skvelým zabávačom a dostal publikum do varu. Mládek má na Spiši veľa fanúšikov a viacerí sa s ním po koncerte fotografovali. Ešte pred jeho vystúpením otvorili v kaviarni eLAra výstavu Spišský salón kresleného humoru. Mnohé deti zaujali aj živé sochy.
V sobotu popoludní sledovali diváci časť programu pred Redutou kvôli silnému dažďu spod stanov. Ako prezradil primátor mesta, nemali pripravenú tzv. mokrú variantu. Stany postavil miestny podnikateľ, aby si mali kde sadnúť ľudia, ktorí sa chceli najesť, či občerstviť. Kým na pódiu Teáter Komika zabával deti interaktívnou hrou Z rozprávky do rozprávky alebo Príbehom prasiatka, s.r.o., dážď pomaly ustal. Priestranstvo sa zaplnilo už pred vystúpením známeho ľudového rozprávača Andera z Košíc, ktorému sekundovala ľudová hudba Romana Barabasa. Koncert obľúbenej spišskonovoveskej kapely Karavana roztancoval najmä mladých ľudí, ktorí majú radi reggae. Program vyvrcholil vystúpením skupiny Puding Pani Elvisovej.