fbpx
TigerExpress otvoril ďalšie nové spojenia medzi Poľskom a Slovenskom

Od júna 2016 až dvakrát denne premávajú minibusy na novej trase Košice – Prešov – Bardejov – Nowy Sacz – Krakow Airport – Krakov Centrum. Vďaka novému spojeniu sever a východ Slovenska získava dlho očakávané priame napojenie na Poľsko.

Lístky je možné zarezervovať online, ceny začínajú od 9 EUR.

Cestovné poriadky nájdete v prílohe.

Dopravca TigerExpress.eu je poľsko-česko-slovenská spoločnosť, ktorá od roku 2013 prevádzkuje dopravu na viacerých trasách spájajúcich ČR, Rakúsko, Poľsko, a po novom aj Slovensko. TigerExpress spolupracuje s letiskom v Krakove a je partnerom významného česko-slovenského vlakového a autobusového dopravcu – RegioJet a Student Agency Express.

Spojenie pre turistov a aj na letiská

Nová trasa umožňuje Slovákom priamo a rýchlo sa dostať do historického centra Krakova a na krakovské letisko, ktoré ponúkajú širokú paletu letov do celej Európy. Navyše, toto spojenie sprístupňuje aj atraktívne oblasti severného a východného Slovenska pre poľských turistov.

Priame a relatívne rýchle spojenie turisticky vyhľadávaného Bardejova alebo Košíc s Krakovom doteraz chýbalo, čo znateľne obmedzovalo vzájomnú turistickú výmenu.

TigerExpress od minulého roka z Krakova obsluhuje známe turistické strediská ako Bešeňová, Poprad alebo Liptovský Mikuláš a aquapark Tatralandia.

Na všetky spoje TigerExpress platí povinná rezervácia miest vopred. Cestovné lístky je možné zakúpiť prostredníctvom internetovej stránky www.tigerexpress.eu, dostupnej v českom, poľskom a anglickom jazyku, v krátkom čase rozšírenej aj o slovenský jazyk.

Lístky je možné zakúpiť aj v kamenných pobočkách partnerov TigerExpress a v sieti pobočiek Student Agency a RegioJet, napríklad v Košiciach, Poprade a Ružomberku.

Na palube Wifi a občerstvenie

Spoje sú obsluhované modernými minibusmi značiek Mercedes, Volkswagen a Renault, vybavenými klimatizáciou, zásuvkami 220 V a bezplatným Wifi. Na palube je zaistené aj bezplatné občerstvenie – káva, voda a drobné sladkosti