fbpx

Kaštieľ Biela dáma a Čierny rytier

Romantická noc v historickom Kaštieli Biela dáma a Čierny rytier

V zrekonštruovanom kaštieli v Kluknave, kde bolo v stredoveku sídlo spišskej vetvy rodu Csákyovcov, sa vyspíte doružova ako pravý rytier alebo dáma. Nájdete tu výnimočné prostredie, ktoré dýcha romantikou, rozprávkami, rytiermi a kráskami.

Romantické izby
Celý kaštieľ a každá izba je výnimočná. Vďaka masívnym kamenným múrom nemáte elektrosmog, preto na izbe nie je televízor a vaša imunita sa regeneruje. Takéto izby len tak hocikde nenájdete - útulné, priestranné, romantické a zároveň moderné. Pochutnáte si tu tiež na regionálnych domácich bio jedlách. Pod kaštieľom v záhrade pri jazierku nájdete pekné miesto na piknik, barbeque, bedminton i petang.
Večer na nádvorí môžete tancovať pod hviezdami, oddychovať v saune alebo si posedieť na nádvorí pri pohári vína.

Wellness aj vírivka
Ľahko sa prenesiete do čarovných príbehov z detstva a možno začnete snívať o smelých rytieroch a krásnych dámach. Raňajky si dáte priniesť do postele a potom vyrazíte na prechádzku, výlet, či poľovačku. Ak si chcete len poriadne oddýchnuť, kaštieľ má wellness so saunou, vírivkou a odpočívareň. Vychutnať si môžete aj masáž, kozmetické ošetrenie, zábal voňavým olejom.

Za liečivou studničkou
Po noci v kaštieli vás čaká kopa zážitkov, na ktoré nestačí ani jeden deň. Prechádzky či cyklistika vás dovedú k runovému nápisu, k rybníku so pstruhmi alebo pútnickému kostolu a liečivej studničke. Možno vás zláka Folkmárska skala, Žehra, Skalné mesto Dreveník, náučný chodník História a osobnosti Kluknavy. V blízkosti je aj agrofarma Ranč FAH, jaskyňa Zlá diera, jaskyňa Šarkanova dieram, Banícke múzeum v Gelnici či Turzovské jazero.

Výlety v okolí kaštieľa
Z Kluknavy je na skok k historickým pamiatkam východného Slovenska. Môžete navštíviť Spišský hrad, Spišskú kapitulu, Markušovce, Hodkovce, Bijacovce, Gelnicu, Smolník, Jasov, Betliar, Krásnu Hôrku a staré bane na zlato.

Kaštieľ ponúka výlety po historických pamiatkach v okolí so sprievodcom, aby bol váš zážitok bohatší a jedinečný. Neďaleký Slovenský raj (42km) zase najkrajšie turistické trasy so scenériou riek, potokov a vodopádov, divej prírody a skalných útesov. Stredovekú atmosféru
a množstvo historických pamiatok nájdete v Levoči (37km). Pozrite si nižšie aj iné romantické a dobrodružné výlety.


Ďalšie turistické vychádzky do blízkeho okolia

Štefanská huta
Drevený most
Tri Duby
kostol sv. Anny
kostol sv. Magdalény
zvyšky Richnavského hradu

Kluknava 178, Kluknava
map