fbpx
Vodná nádrž Klauzy

Ambasádori Kraja sveta: Na cestách s Nikou

Krásne slnečné počasie vylákalo aj nás na turistiku. Rozhodli sme sa pre niečo, na prvý pohľad klasické ako Slovenský raj, avšak naše kroky zamierili k menej navštevovanej časti raja, a to k Vodnej nádrži Klauzy.

Informácie o trase a lokalite

Vhodné pre deti

ÁNO

Značená trasa

ÁNO

Stravovacie zariadenie

ÁNO

Náročnosť trasy

MENEJ NÁROČNÁ

Trasu sme odštartovali od centra parkoviska Čingov, kde sme nechali svojho tátoša a smelo vyrazil vpred dobrodružstvu.

Cesta je krásna, čaká nás všetko, čo k Slovenskému raju patrí. Zdoláme rôzne rebríky, laná či lávky až kým sa dostaneme k cieľu. Preto odporúčame pevnú obuv.

Začíname na modrej turistickej trase, z ktorej na Bielom Potoku – ústie, pokračujeme zelenou trasou. Späť ideme rovnakým spôsobom. Avšak, v prípade, že vás jednosmerné túry nebavia, určite si nájdete okružnú trasu.

Výlet k vodnej nádrži predstavuje krásnu a nenáročnú turistiku, ktorú si vychutnajú ako veľkí, tak aj malí turisti. Vypnúť od každodenných starostí a hluku automobiliek, to je to, čo každý raz za čas potrebuje a počas tejto turistiky sa vám zaručím, že si vychutnáte jedine žblnkot vody a spev vtáčikov.

Celková trasa tam a späť mala dĺžku cca 17km, avšak tým, že je to príjemná trasa, vôbec nám to neprišlo dlhé či dokonca náročné. Celú trasu sme si dosýta užili – veď posúďte sami.

Vodná nádrž Klauzy sa nám ukázala v plnej kráse. Celé jej okolie má veľmi romantickú atmosféru, lemujú ho listnaté stromy a krásne čistá voda. Keď sa dobre zadívate pod hladinu, môžete zahliadnuť aj rôzne ryby, keďže v súčasnosti je nádrž využívaná k chovu rýb, POZOR!!! – vodná nádrž nie je určená na rekreačné využitie, takže plávky a uterák nechajte doma.

Cez vodnú nádrž vedie drevený krytý most, na ktorom si viete aj oddýchnuť, nabrať energiu, ukryť sa pred dažďom, silným slnkom, alebo si len tak posedieť a vychutnať desiatu.

Určite zanechal v nás úžasné dojmy táto vodná nádrž , boli sme veľmi rady že sme si vybrali aj túto časť Slovenského raja . Odporúčam každému kto túži po menej náročnej avšak krásnej turistike .

Informácie o trase a lokalite

 

Parkovanie

ÁNO
(Zobraziť na mape)

Autobusová zastávka

NIE