fbpx
Vypni na Kraji sveta – sauny a wellness

Máte niekedy pocit, že ste na pokraji so svojimi silami a potrebujete úplne vypnúť? Navštívte netradičné sauny a wellness na Kraji sveta, kde si môžete až po okraj vychutnať spomalenie a kde vám ozdravný pobyt zníži produkciu stresových hormónov, posilní imunitný systém a zlepší celkový pocit spokojnosti. Tak, čo poviete na ponuku len tak „od buka do buka“ relaxovať a prepnúť do módu vypnutia?

Sauna Kadlubek.

Doprajte si saunovanie v bútľavine buka pri Harichovciach, ktoré vám pomôže uvoľniť svalové napätie a zlepšiť krvný obeh. Postará sa o to doslova kúzelný svet lesnej sauny. Táto drevená sauna, ukrytá v prírode, je miestom, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a spomaliť svoje tempo. Zažijete tu atmosféru lesa a vône pukajúceho dreva v saunovej piecke.

Kadlub je duté mohutné drevo a toto označenie sa používalo napr. pre veľké bútľavé stromy alebo pre napájadlá pre dobytok vydlabané z celých kmeňov stromov. V tom miestnom – harichovskom ponímaní pomenúva „Kadlubek“ lokalitu a blízky prameň pitnej vody. Saunovanie vám tu zaručene zníži hladinu stresových hormónov, čo povedie k lepšiemu pocitu pokoja a relaxácie.

Viac informácií o saune Kadlubek nájdete >>TU

Sauna pri slovenskom mori.

Doprajte si unikátny saunový zážitok s priamym kontaktom s prírodou, relax a starostlivosť o zdravie podľa tradičnej severskej receptúry. Fínska sauna s nadčasovým dizajnom a panoramatickým sklom ponúka výhľad na vodnú hladinu. Priamo z tejto vyhriatej fínskej sauny na pláži pri penzióne Anima na vás čaká sauna vykurovaná len pieckou na drevo, a teda jej právom patrí nálepka ekologická a energeticky nezávislá.

Návštevníci si počas pobytu v nej môžu drevo do piecky prihodiť aj sami podľa vlastnej teplotnej preferencie a oddýchnuť si pri zvukoch praskajúceho dreva. Pre tých, ktorí obľubujú relax po saunovaní, je pripravená oddychová časť s dvomi drevenými ležadlami. A pre tých, ktorí majú radi prudšie schladenie v studenej vode, čakajú len na pár krokov vzdialené vody Zemplínskej šíravy. 

Viac informácií o Saune pri slovenskom mori nájdete >>TU

Wellness pod hviezdami.

Hľadáte miesto úniku pred hektikou každodenných starostí? Vonkajší wellness areál hotela Vinnay*** zahŕňa vonkajšiu panoramatickú fínsku saunu, vínnu-bio saunu, oddychovú zónu s vonkajším posedením a ležadlami, vonkajšiu vírivú kaďu “pod hviezdami” s hydromasážou a tematický pocitový chodník. Tieto prvky sú navrhnuté tak, aby ponúkali nezabudnuteľné zážitky spojené s prírodou a históriou regiónu. Táto sauna nie je len miestom na tradičné saunovanie, ale môžete v nej tiež využívať moderné relaxačné metódy, ako je chromoterapia (liečba farebným svetlom), aromaterapia a muzikoterapia.

V porovnaní s vnútornými saunami je tá vonkajšia vykurovaná tuhým palivom (drevom), čo nie je bežne dostupné a dodáva jej nezameniteľný charakter. Všetko toto dopĺňa tematický pocitový chodník, ktorý ponúka prechádzku naboso po rôznych druhoch prírodného materiálu, ako sú kameň, drevo, mach, piesok, kôra, tráva a iné. Chodník je zameraný na prirodzenú reflexiu a relaxáciu, poskytujúc zážitky pre všetky zmysly.

Viac informácií o wellnesse pod hviezdami nájdete >>TU

Thermal park Šírava.

Tento horúci tip na relax a hrejivosť ubytovacích služieb je pre hostí ako horúci prameň a zdroj relaxu. Vrt s geotermálnou vodou, ktorá sa nachádza priamo v bazénoch rezortu Thermalpark Šírava z hĺbky 940 metrov s výdatnosťou 4 l.s-1 a teplotou vody 40 °C je starý 6 – 10 tisíc rokov. Dnes, mnoho storočí potom, čo si prví zvedavci užívali horúci zázrak, sa stal z pramienka teplej vody prameň údivu. Predkov už od nepamäti lákali horúce žriedla, ktoré sa pretlačili na povrch zemský z hlbín zeme. Našťastie, aj dnes sa blahodarné účinky horúcej vody tlačia na povrch.

Okrem skvelého vodného vyžitia vo vnútorných aj vonkajších bazénoch vám k výbornej káve urobia napríklad aj čokoládovú masku na tvár a z rezortu odídete ozdravení. Nechajte sa tu ovládnuť teplom pokoja a načrite si zo studnice procedúr v kvalitnom wellness svete, ktoré znižujú krvný tlak, riziko infarktu, upravujú cholesterol, ale tiež tlmia vznik krvných zrazenín. Využite možnosť mať krásny výhľad na vodnú plochu Zemplínskej šíravy a prírodu Východoslovenskej nížiny priamo zo súkromnej infra sauny. Alebo apartmán so štýlovým dizajnom a so súkromnou vírivkou.

Viac informácií o Thermal parku Šírava a ich Spa resorte nájdete >>TU

Hotel Zlatý hýľ.

Ste nároční a túžite po ideálnom oddychu, ktorý by sa vyrovnal zlatu? Nemusíte zlatý poklad kopať ani ho hľadať v ďalekom aljašskom svete, nájdete ho na lúke medzi Hýľovom a Zlatou Idkou, obklopený lesmi Slovenského Rudohoria a situovaný v tichej lokalite, len 16 km od Košíc. Je ním Bio Hotel Zlatý hýľ. Vďaka spojeniu nádhernej prírody, pokoja a luxusu tu na návštevníkov čaká nezabudnuteľný zážitok z pobytu. Apartmány Zlatý Hýľ ponúkajú vírivku, v ubytovaní je k dispozícii aj hydromasážna vaňa a sauna.

Najväčšou devízou ubytovania je tu ticho, pohoda, kvalita a udržateľnosť. Wellness centrum je do detailu prepracované v štýle malebnej slovenskej dedinky. Luxusný a moderný interiér zdobia vkusne zasadené ľudové prvky v dokonalej harmónii s unikátnym stropom hviezdnej oblohy.

Nechajte sa zlákať do tohto jedinečného oddychového miesta v objatí panenskej prírody, kde sauny vyzerajú ako vidiecke domčeky, bublinkový kúpeľ na nohy ako ohnisko, strop ako skutočná nočná obloha a kde si môžete vychutnať výhľad priamo do lesa a oddych v oáze pohody a ticha.

Viac o Bio hoteli Zlatý Hýľ nájdete >>TU

Sauna v lese Sans Souci.

Odhoďte všetku záťaž do jamy figovej pri kaplnke San Souci. Miesto za obcou Iliašovce, v blízkosti kaplnky, nesie tento názov ako miesto v preklade „bez starostí“. Ľudia sem chodia hľadať pokoj, oddych a načerpať novú energiu. Nájdite ju tu aj vy, načerpajte hrejovsť z horúcej sauny, ktorá disponuje obrovským oknom s panoramatickým výhľadom na prírodu, súčasťou objektu je oddychová miestnosť s priestorom na uloženie vecí.

Taktiež je tu drevená kaďa plná ľadovej vody, v ktorej sa človek môže po saune schladiť. Sauna je na drevo a je samoobslužná. Ohník si musí založiť každý sám a následne sa oňho postarať.

Viac informácií o sauna v lese Sans Souci nájdete >>TU

Hotel Bankov.

Hráte radi vabank? Tak tu sa vám to oplatí, v hoteli Bankov neriskujete nič. Ak hľadáte príjemnú, priateľskú, možno až rodinnú atmosféru, tento hotel je pre vás tým správnym ťahom. Vďaka svojej nepretržitej histórii v poskytovaní ubytovacích a pohostinných služieb od roku 1869 je najstarším trvale existujúcim hotelom na Slovensku. Hotel Bankov je elegantný hotel s podmanivou atmosférou, štýlom a noblesou, ležiaci v zelenom košickom lesoparku Bankov, iba 4 km od pešej zóny starého mesta na Hlavnej ulici.

Stará legenda hovorí, že názov hotela a celej lokality je odvodený od pútnika menom Bankó, ktorému v roku 1630 pomohla tamojšia minerálna voda vyliečiť zrak. Miesto v blízkosti prameňov sa stalo vyhľadávaným pútnickým miestom, na ktorom v roku 1765 postavili kaplnku Svätého kríža, ktorá je súčasťou hotela dodnes. Ak sa necháte zlákať históriou a hotelovou tradíciou, neoľutujete.

Viac o hoteli Bankov nájdete >>TU

Camping Malá Bara – wellness v korunách stromov

Nechajte sa uniesť do sveta, kde príroda objíma moderný luxus. Predstavujeme vám Tree-top village – Tokajské domčeky v korunách stromov, kde sa snúbi šum listov s pohodlím, aké by ste čakali len v hoteloch. Ubytujte sa v jednom z piatich domčekov pomenovaných podľa vzácnych odrôd viniča –Furmint, Lipovina, Kabar, Zéta, Muškát žltý – alebo sa ponorte do blaženosti vo wellness domčekoch s vírivkou a saunou. Všetko toto vo výške štyroch metrov, spojené centrálnou podestou, v lesoparku Campingu Malá Bara. 

Každý domček je majstrovským dielom, ktoré vás zvedie na cestu pokoja a relaxácie. Vnútri nájdete všetky moderné vymoženosti vrátane kuchyne a kúpeľne, aby váš pobyt bol nielen nezabudnuteľný, ale aj bezstarostný. Predstavte si rannú kávu s výhľadom na rozprestierajúcu sa zeleň Tokajskej oblasti alebo večerné posedenie s pohárom lokálneho vína pod hviezdami. A keď príde chlad, nebojte sa – domčeky sú vybavené vykurovaním a klimatizáciou pre váš celoročný komfort.

V jednom domčeku vás čaká luxusný saunový svet s infra a fínskou saunou, v ktorých si dokonale oddýchnete po dlhom dni. V druhom wellness domčeku nájdete súkromnú vírivku, v ktorej uvoľníte myseľ aj telo. To všetko v elegantnom interiéri s výhľadom na koruny stromov. Viete si predstaviť lepší relax?

Viac informácií o Domčekoch v korunách stromov a wellnesse sa dočítate >>TU

Viac zaujímavých tipov na wellness v Košickom kraji nájdeš >>TU