fbpx
Keď sa zrýchli tep

LEZENIE PO CUKROVEJ HOMOLI

Vystúpiť na vrchol, kochať sa nádherným pohľadom z výšky, pocit voľnosti a slobody. Aj to ponúka náš región. Zádielska tiesňava je tradičným miestom pre lezenie. Najpopulárnejšou je so svojou 105 m výškou „sladká” Cukrová homoľa.

DOBRODRUŽSTVO V JASKYNI

Adrenalínovú prehliadku v špeciálnom jaskyniarskom oblečení s prilbami a čelovkami môžte zažiť v Krásnohorskej jaskyni pri obci Krásnohorská Dlhá Lúka. Trasa vedie po drevených lavičkách nad podzemným tokom pretekajúcim celou hlavnou časťou jaskyne a lanovými traverzami nad dvoma jaskynnými jazerami. Spôsob sprístupnenia a prezentácie je nevšedným jaskyniarskym zážitkom.

ZÁŽITOK Z RÝCHLEJ JAZDY

Pre milovníkov adrenalínu, ktorí chcú letieť 800 metrov dole kopcom po serpentínach na nerezovej dráhe v jednoduchých boboch aj rýchlosťou 50 km/hodinu, je v Kavečanoch pri Košiciach pripravená letná bobová dráha.

ZÁBAVA V KORUNÁCH STROMOV

Lanové parky v regióne ponúkajú malým aj veľkým návštevníkom rôzne lanové prekážky zavesené vo výške na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. V Tarzánii Alpinka sa deti a ich rodičia môžu zahrať v korunách stromov na skutočných Tarzanov a zdolávať 32 prekážok a 3 rôzne náročné trasy. Monkeyland, novší lanový park v Spišskej Novej Vsi, je určený pre všetky vekové kategórie, s 37 prekážkami a 4 rôznymi náročnými okruhmi.

NIEČO PRE OSTRÝCH CHLAPOV

Strelnica Hodkovce ponúka okrem aktívneho oddychu v nádhernom a čistom prostredí aj niečo pre milovníkov ostrej streľby. Na strelnici je možná streľba zo všetkých krátkych aj dlhých guľových, brokových a mechanických zbraní. Ponúka aj paintball s množstvom prekážok, zákutí a zákopov uprostred lesného porastu.

PAINTBALL ALEBO AIRSOFT

Jedine v Muničáku. Najlepšie vybavené ihrisko pre paintball na Slovensku. Ihrisko na Alpinke je vyhľadávaným miestom najmä pre možnosť kombinácie hry v lese s prekážkami i v budove. Na ploche 15 tisíc štvorcových metrov ihrisko ponúka až 80 prekážok.

MOTOCROSS NIE JE ŠPORT

Je to láska, radosť, smútok, droga, ale hlavne život. Kavečany, Kechnec, Kojšov, Krásnohorské Podhradie, Kysak, Spišské Vlachy, Vyšný Medzev a ďalšie motokrosové trate v regióne naznačujú, že tejto láske holduje veľa nadšencov.

AHOJ SKVELÝM ZÁŽITKOM

Nesedeli ste v živote v kanoe a nedržali ste pádlo v ruke? Žiadny problém, ak plánujete vybrať sa na splav s kolegami z práce, chystáte sa na rodinný výlet s deťmi alebo si chcete povyraziť s priateľmi, na kanoe zažijete neopakovateľné dobrodružstvo. Splav Ondavy alebo Laborca je priam ideálny pre začiatočníkov a budete prekvapení, aké pekné zákutia vám naše rieky ukážu.

AKO V LETE NA LYŽIACH

Vodné lyžovanie, wakeboard alebo wakeskate na vodnolyžiarskom vleku, nachádzajúcom sa na vodnej ploche lokality Jazero, je jedinečné adrenalínové dobrodružstvo. Rýchlosť jazdy je od 25 do 58 km/h, možnosť jazdy slalomu a skokov.

SPLAVUJ A OBJAVUJ

Splav rieky Hornád je jednou z možností, ako pochopiť seba samého. Vidieť svet z inej perspektívy, dostať sa na miesta, ktoré z brehu nemožno vzhliadnuť, zažiť voľnosť, popasovať sa s vlnami, stretnúť nových priateľov a v konečnom dôsledku sa nechať len tak unášať prúdom.

LEN TAK SI POŽIČAŤ OBLOHU

Tandemový zoskok padákom je najemotívnejší, zábavný, dynamický a zároveň pohodový adrenalínový a bezpečný zážitok. Dvadsaťminútový let lietadlom alebo vrtuľníkom s výhľadom na malebný Slovenský raj, Spišský hrad a ďalšie atraktivity regiónu z výšky 3000 až 4000 metrov sú predohrou pred extrémnym zážitkom z následného voľného pádu.

DOBRODRUŽSTVO V BALÓNE

Kto by nechcel vidieť svet z úplne inej perspektívy ako bežne. Prelety nad miestami ako Košice, Michalovce, Spišský hrad ponúkajú zaujímavé momenty od samotného štartu až po pristátie. Pohľadom z balónového koša spoznáte nové miesta a zákutia regiónu, ktoré inak zostávajú ukryté. Objavíte ďalšiu dimenziu, ktorú nedokáže poskytnúť žiaden iný prostriedok než teplovzdušný balón.