fbpx

Cyklo Smolnícky tajch

Smolnícky Tajch je vzdialený od centra Smolníka zhruba 4,5 kilometra. Keďže sa priehrada nachádza mimo obce, krásne prostredie medzi kopcami, pri lese, v tichu a na čerstvom vzduchu je obrovským lákadlom pre všetkých MTB nadšencov. Navyše kto sa chodí na Smolnícky Tajch kúpať pravidelne, tak vie, že s čistotou vody tu nie je žiadny problém. Na niektorých miestach dokonca vidieť, aká je voda priezračná. Také osvieženie v podobe pitného režimu aj vodného kúpeľa je to, čo na cysklotrasách potrebujete, no nie? Takže, nech sa páči, ideálna ponuka!

Pravidelne sa tu koná Smolnícky MTB maratón, s nástupom zo Smolníckeho Tajchu. Cyklisti si majú možnosť vybrať z dvoch okruhov:
* Veľký smolnícky okruh - 50 km
Trasa: Smolnícky tajch, Veľká kotlina, Osadník, Bodovka, Štóske sedlo, Smolník, Vtáčí vrch, chata Žľaby, Hekerová, Úhornianské sedlo, Kaplnka Panny Márie Snežnej, Smolnícky tajch
Výškový profil: 2402m
Max. nadmorská výška: 1199 m n. m.
Min. nadmorská výška: 517 m n. m.
Trasa prechádza okresmi Gelnica (18 km) a Rožňava (0, 93km). Vedie cez les (udržiavaný): 7,4 km (38,75 %), poľnohospodársku pôdu: 2,6 km (13,48 %) a lúku: 1,43 km (7,48 %). Typ cesty: nespevnená cesta: 13,8 km (72 %), cesta II. triedy: 5,3 km (28 %)
* Malý smolnícky okruh - 20 km

V ponuke je aj detský okruh v okolí Smolníckeho Tajchu (nenáročná trasa)


Smolník
map