fbpx

Sailing on the Ružín Lake by Boat - the Počkaj (Wait) Beach in Margecany

Vodná nádrž Ružín, nazývaná tiež ako Ružínska priehrada, pozostáva z dvoch vodných nádrží - Ružín I. a Ružín II. Nádrž sa využíva ako zdroj úžitkovej vody pre tepelnú energetiku a priemysel. Dnes je však aj ideálnym miestom pre rybárov, vodákovm ale aj pre bežných rekreantov, ktorí sa chcú pri vode v letných horúčavách schladiť.

Ružínska priehrada sa nachádza len 35 km severozápadne od Košíc. Potrebnú dovolenkovú zážitkovú infraštruktúru vám ponúkne areál plážového baru Počkaj Beach v obci Margecany.

Plážový bar so svojimi miešanými drinkami, čapovaným pivom a kofolou, ktoré si môžete vychutnať na pieskovej pláži, dostane do tej správnej dovolenkovej nálady. Výhľad predsa budete mať na jednu z najkrajších vodných nádrží na Slovensku. Ak by ste však chceli vidieť z Ružína trošku viac, pomôcť vám v tom môžu malé vodné plavidlá. Zapožičať si viete vodný bicykel, čln s elektrickým motorom alebo veslovací čln. Výber je na vás.

V obci Margecany by ste nemali vynechať návštevu známeho Margecianskeho tunela, ktorý bol súčasťou najdôležitejšej železničnej trate na severe Uhorska. K tunelu vás od Margecian povedú štyri drevené sochy znázorňujúce rozprávkovú bytosť - trpaslíka Svetlonoška, ktorý vám porozpráva príbeh trpaslíkov Lampášika, Kopáčika, Hutníčka a Pastúšika. Svojimi príbehmi vás nalákajú do ich „domčeka“ - tunela.

Margecany
map